San Francisco bojuje s dopravními kolizemi
20. 3. 2024

San Francisco bojuje s dopravními kolizemi

Od začátku příštího roku budou nově na 33 místech rychlostní kamery z důvodu vysokého počtu kolizí ve městě.

V San Francisku budou v roce 2025 poprvé instalovány automatické radary pro kontrolu rychlosti. Městská dopravní agentura San Francisca (SFMTA) uvedla, že na základě analýzy míst, kde dochází k překračování rychlosti, budou zavedeny na 33 místech v ulicích ve vlastnictví města (na rozdíl od dálnic nebo státních silnic). Bylo identifikováno více než 70 míst, přičemž se pozornost soustředila na místa s nejvyšším procentem vozidel překračujících povolenou rychlost o 10 km/h a více.

Kamery proto budou rozmístěny podél sanfranciské sítě pro vysoce rizikové situace (HIN) „s nejméně dvěma kamerami v každém okrsku dozorčího orgánu a na mnoha klíčových místech napojení na dálnici ve městě“, uvádí SFMTA.

Vysoce rizikové situace vznikají asi ve 12 % městských ulic, které jsou příčinou 68 % vážných a smrtelných zranění na silnicích v San Franciscu. Tým vytipoval lokality v blízkosti škol, center služeb pro seniory, parků a oblastí s vysokou aktivitou chodců – a našel v nich bloky vhodné pro umístění rychlostních radarů, s volným rozhledem a stávajícími sloupy pouličního osvětlení uprostřed bloku, které vlastní město. Kamery budou vynucovat snížení rychlosti u osmi škol, 12 parků, 11 zařízení sociálních služeb pro seniory a osoby se zdravotním postižením a 12 obchodních čtvrtí v okolí, kde chodí mnoho lidí pěšky nebo jezdí na kole.

V roce 2023 schválil kalifornský zákonodárný sbor zákon 645, který povolil šesti městům včetně San Francisca pilotní provoz kamer po dobu pěti let.

Zákon AB 645 stanoví hranici překročení rychlosti 11 km/h a více jako hranici, na kterou se budou zaměřovat radary pro měření rychlosti. Podle zákona existují tři podmínky pro to, kde mohou být kamery instalovány: pokud byla ulice dříve označena jako bezpečnostní koridor s vysokým podílem nehod souvisejících se zraněním; nebo se v ní vyskytuje vysoký počet závodů vozidel; nebo se nachází ve školní zóně.

Mezi dalšími kroky SFMTA uvádí, že musí najít dodavatele kamer, dokončit proces citování a vytvořit osvětovou a informační kampaň.

Článek najdete na stránkách ITS International zde.

Aimsun a Yunex dodají digitální dvojče pro Tees Valley
18. 3. 2024

Aimsun a Yunex dodají digitální dvojče pro Tees Valley

Data v reálném čase ze systémů Stratos a UTC-UX společnosti Yunex jsou integrována do systému Aimsun Live. Úřad Tees Valley Combined Authority ve Spojeném království si vybral společnosti Yunex Traffic a Aimsun, aby poskytly digitální dvojče, které pomůže s řízením dopravy.