Aimsun a Yunex dodají digitální dvojče pro Tees Valley
18. 3. 2024

Aimsun a Yunex dodají digitální dvojče pro Tees Valley

Data v reálném čase ze systémů Stratos a UTC-UX společnosti Yunex jsou integrována do systému Aimsun Live. Úřad Tees Valley Combined Authority ve Spojeném království si vybral společnosti Yunex Traffic a Aimsun, aby poskytly digitální dvojče, které pomůže s řízením dopravy.

Dopravní digitální dvojče, které společnosti označují jako „první svého druhu“, bude poskytovat různé výhody, včetně automatické detekce incidentů a výstrah. Řešení podpoří řízení dopravy v celé síti regionu, zvýší spolehlivost autobusové dopravy a sníží zpoždění, dopravní kongesce a množství emisí. Systém bude čerpat informace ze stávajících soustav řízení a kontroly městské dopravy Stratos a UTMC společnosti Yunex Traffic. Umožní provádět opatření pro řízení dopravy buď automaticky, nebo ve spolupráci dopravního operátora.

Algoritmy strojového učení digitálního dvojčete umožní týmu řízení dopravy v Tees Valley nepřetržitě sledovat a vyhodnocovat dopravní, autobusové a signalizační údaje v reálném čase v rámci celé dopravní sítě. Využívá data ze stávajících systémů řízení dopravy Stratos a UTC-UX společnosti Yunex Traffic, které jsou nyní integrovány se systémem prediktivní podpory rozhodování Aimsun Live do jediné výkonné platformy digitálního dvojčete.

Během několika minut po obdržení dat poskytne digitální dvojče komplexní předpovědi a vyhodnocení dopravních situací v téměř reálném čase a nadcházejících situací až 60 minut do budoucnosti. Tento prediktivní prvek umožňuje mnohem proaktivnější přístup k řízení dopravy. Systém nejenže vrátí zpožděné autobusy zpět na čas, ale také identifikuje autobusy, které se pravděpodobně zpozdí, a pomůže jim vrátit se na trať ještě předtím, než dojde ke zpoždění.  Tees Valley je spojená oblast místních úřadů kolem dolního toku řeky Tees v severní Anglii. Zahrnuje pět měst: Darlington, Hartlepool, Middlesbrough, Redcar-and-Cleveland a Stockton-on-Tees.

Andrea Reacroftová, manažerka pro realizaci digitálního dopravního programu nám řekla: „Okamžité výhody jsou jasné,“ řekla. „Automatizované digitální dvojče přinese nejen úspory nákladů díky snížení počtu pracovníků stávajících systémů, ale také nám pomůže zavést nejlepší strategie pro snížení dopravních zácp a emisí. Do budoucna se toto digitální dvojče bude rozvíjet spolu s námi, aby poskytlo budoucí platformu pro testování široké škály inovativních řešení mobility.“

Digitální dvojče se nezaměřuje na jednotlivé zpožděné autobusy, ale umožňuje zvýšit spolehlivost celého koridoru.  Tradiční metoda, kdy se reaguje na upozornění jednotlivých zpožděných autobusů a dává se jim přednost, může mít často negativní dopad na zbytek sítě a vytváří dominový efekt zpoždění. Naproti tomu aktuální a budoucí přehled o situaci v širší síti může zajistit, aby se všichni v koridoru pohybovali.

„Digitální dvojče, které je v tomto odvětví první, poskytne údolí Tees Valley jedinečnou platformu a bude přínosem pro celou řadu zúčastněných stran, včetně dopravních plánovačů, správců dopravy, provozovatelů autobusů, pracovníků ochrany životního prostředí a poskytovatelů dat,“ uvedl Wilke Reints, generální ředitel společnosti Yunex Traffic ve Velké Británii.

Článek najdete na stránkách ITS International zde.

Společnost ST Engineering získala zakázku na řešení chytrého parkování v nákupním centru Dubai Mall
14. 3. 2024

Společnost ST Engineering oznámila, že její divize Urban Solutions rozšíří svou technologii TransCore pro výběr mýtného, která se v současné době používá v mýtném systému společnosti Salik Company v Dubaji, na systém inteligentního parkování v jednom z největších nákupních center na světě, Dubai Mall.