Texaské San Antonio propojuje autobusy a jízdní kola
21. 6. 2022

Texaské San Antonio propojuje autobusy a jízdní kola

Uživatelé aplikace Transit v Texasu mají nyní přístup k Via Metropolitan Transit a BCycle, což jim poskytuje mnoho možností využití multimodální dopravy

Texaské město San Antonio integrovalo multimodální platby za autobusy a sdílení jízdních kol do jedné aplikace.

Cestující budou mít nově přístup nejen k městské dopravě Via Metropolitan Transit, ale i k 250 Elektrokolům BCycle a 50 cyklistickým stojanům v aplikaci Transit. Po Las Vegas je to druhé město v USA, které tuto možnost nabízí. Mohou si tak v rámci aplikace „naplánovat cestu multimodální dopravou, zakoupit jízdenku a odemknout kolo v několika jednoduchých krocích“.

Aplikace Transit se již v regionu používá k navigaci po síti veřejné dopravy a od srpna 2021, kdy byla v aplikaci spuštěna platba jízdného, zde zakoupili cestující společnosti Via téměř 77 000 jízdenek. Tento krok navazuje na stávající integraci mobilní platby jízdného goMobile+ společnosti Via, která je k dispozici v aplikaci Transit a využívá SDK Justride od společnosti Masabi. Cestující mohou svůj účet Transit používat k nákupu jízdného pro více než 65 dopravních systémů v USA a Kanadě, včetně AC Transit v oblasti San Francisco Bay Area, RTD v Denveru, RTC v Las Vegas, Big Blue Bus v Santa Monice, Metro v St. Louis a Port Authority v Pittsburghu. Aplikace také umožňuje platby a odemykání sdílených kol pro 12 systémů, včetně Santa Barbara BCycle, Louvelo v Louisville, RTC Bike Share v Las Vegas, BIXI v Montrealu a MoGo v Detroitu.

„Společnosti Via a BCycle nabízejí obyvatelům San Antonia způsob, jak se zbavit dopravních kongescí a problémů s parkováním,“ řekl Jake Sion, provozní ředitel společnosti Transit. „Naším cílem je propojit komunity a dostat více lidí na kola,“ řekl JD Simpson, generální ředitel společnosti San Antonio BCycle. „Za tímto účelem se zaměřujeme na odstraňování překážek v jízdě. Díky této spolupráci budou mít uživatelé Transitu možnost využívat jízdní kola jako alternativní způsob dopravy snadněji než kdykoli předtím.“

Celý článek najdete na stránkách ITS International zde.

Digitální informace pro bahrajnské autobusy
20. 6. 2022

Digitální informace pro bahrajnské autobusy

Stát v Perském zálivu se připojil k Abú Zabí, Dubaji, Kuvajtu, Mekce a Kataru a používá displeje s elektronickým papírem