Digitální informace pro bahrajnské autobusy
20. 6. 2022

Digitální informace pro bahrajnské autobusy

Stát v Perském zálivu se připojil k Abú Zabí, Dubaji, Kuvajtu, Mekce a Kataru a používá displeje s elektronickým papírem

13palcové displeje Papercast na solární energii na autobusových zastávkách budou cestujícím na nejrušnějších zastávkách v centru bahrajnské Manamy poskytovat živě přesné informace o příjezdech autobusů a další důležité informace.

První elektronickou službu pro informování cestujících v reálném čase v zemi Perského zálivu vede partner společnosti Papercast, společnost Spark City (Gulf), poskytovatel integrovaných dopravních a přepravních systémů, která zakázku získala po zkušebním provozu na bahrajnském mezinárodním letišti. Informační řešení využívá bezdrátové displeje se solárním napájením a systém správy obsahu vyvinutý pro potřeby veřejné dopravy.

Za realizaci infrastruktury, kterou provozuje Bahrajnská veřejná dopravní společnost, odpovídá bahrajnské ministerstvo dopravy a telekomunikací. Instalace je součástí národní strategie modernizace veřejné dopravy ve státě Perského zálivu, který rovněž zvažuje projekt metra. E-papírové displeje na autobusových zastávkách Papercast byly nasazeny po celém Blízkém východě, mimo jiné v Abú Zabí, Dubaji, Kuvajtu, Mekce a Kataru.
Roddy Drummond, britský velvyslanec v Bahrajnu, říká, že nové zařízení „pomůže lidem flexibilně využívat autobusovou síť a v budoucnu se propojí s metrem“. „Využívání veřejné dopravy je důležité pro energetickou transformaci a udržitelnější rozvoj našich měst a toto je chytrá cesta vedoucí k tomuto cíli,“ dodal.

Hamad Fawzi Behzad, ředitel společnosti Spark City (Gulf), říká: „Bahrajn je na pokraji průlomu a já jsem nadšený, jak se to bude vyvíjet s Papercastem v celé dopravní síti.“

Celý článek najdete na stránkách ITS International zde.

Dopravní značení a systémy autonomního řízení
17. 6. 2022

Dopravní značení a systémy autonomního řízení

Dopravní značení bude mít i nadále zásadní význam pro všechny typy naváděcích systémů, protože vstupujeme do věku autonomního řízení na smíšené úrovni. Robert N. Dingess, generální ředitel americké společnosti Mercer Strategic Alliance a politický ředitel celosvětové aliance pro dopravní značení, vysvětluje proč.