ITS Knihovna
Kontakt

Chcete nás kontaktovat? Napište nám na

Novinky
Příručka UITP a STA: Ticketing pro MaaS
29. 8. 2022

Příručka UITP a STA: Ticketing pro MaaS

UITP (Mezinárodní asociace veřejné dopravy) a STA (Smart Ticketing Alliance) společně připravily a vydaly příručku, jak se vypořádat s jízdným pro účely MaaS (mobility jako služby).

MaaS navzájem kombinuje dopravní druhy (veřejnou dopravu, spolujízdu, sdílení automobilů, sdílení kol nebo koloběžek, taxi služby, půjčovny aut a motocyklů, a tak dále) a s nimi související digitální služby pro mobilitu do služby jediné, s efektivním systémem veřejné dopravy jako základem dopravního systému.

Příručka představuje nejen městským a regionálním úřadům a provozovatelům dopravy příležitosti integrace nových technologií ve stávajících dopravních systémech. Nabízí zkušenosti z mnoha měst různých zemí. Podpoří tím tvorbu nových řešení pro usnadnění cestování veřejnou dopravou, a to zavedením jednoduchého placení jízdného elektronickou formou a poskytování relevantních dopravních informacích v reálném čase.

Forma nákupu jízdného může být právě tím bodem rozhodování, zda se cestující přikloní k dopravě individuální nebo veřejné.

Příručku v originálním anglickém znění naleznete zde.
Obrázek: www.pixabay.com
 

Pokračujte ve čtení

Zachování rovnosti v dopravě při přechodu na digitální jízdenky
26. 8. 2022

Zachování rovnosti v dopravě při přechodu na digitální jízdenky

Přečtěte si rozhovor s ředitelkou společnosti NEORide o inovacích, které se implementují v několika amerických státech