Zachování rovnosti v dopravě při přechodu na digitální jízdenky
26. 8. 2022

Zachování rovnosti v dopravě při přechodu na digitální jízdenky

Přečtěte si rozhovor s ředitelkou společnosti NEORide o inovacích, které se implementují v několika amerických státech

Katherine Conradová, ředitelka společnosti NEORide, se sešla s Leah Hockleyovou ze společnosti Intelligent Transport, aby s ní prodiskutovala významnou roli, kterou hraje inteligentní prodej jízdenek při podpoře využívání veřejné dopravy ve státě Ohio i mimo něj. Dále spolu hovořily o práci, která je vykonávána s cílem zajistit, aby ti, kteří nejsou digitálně připojeni, byli stále bráni v úvahu a byli obsluhováni, protože prodej jízdenek se stále více digitalizuje.

Můžete nám říci něco o společnosti NEORide a její roli v širším dopravním systému ve státě Ohio i mimo něj?
NEORide je rada vlád, která byla ustanovena zákonem státu Ohio v roce 2015 s cílem lépe koordinovat dopravu a zefektivnit provoz tak, aby se cestujícím usnadnilo cestování veřejnou dopravou po celém státě i mimo něj. Začali jsme se třemi dopravními agenturami a nyní jsme rozšířili naši činnost na 19 dopravních agentur ve čtyřech amerických státech a to konkrétně v Ohiu, Michiganu, Kentucky a Arkansasu. V průběhu let jsme jen pokračovali v rozvíjení a zavádění inovativní dopravy, pracovali jsme na různých způsobech poskytování lepších služeb a od toho se odvíjela i naše další činnost.

Proč si myslíte, že je chytré jízdné tak důležité pro podporu využívání veřejné dopravy v USA?

Myslím, že chytré jízdenky se v posledních letech staly opravdu důležitými, protože právě teď se kultura posunula k přístupu na vyžádání, zejména k možnostem platby, prostřednictvím našich chytrých telefonů. Veřejná doprava tedy musí následovat tento trend a stát se součástí této sítě. Proto nyní nabízíme mobilní jízdenky prostřednictvím chytrých telefonů prostřednictvím našeho programu EZfare a v roce 2023 zavedeme čipové karty pro ty, kteří chytrý telefon nepoužívají.

Proč je tak důležité zajistit, aby ti, kteří nejsou digitálně připojeni, byli stále bráni v úvahu a byli obsluhováni, když se prodej jízdenek stále více digitalizuje?

Veřejná doprava je především o rovnocenném přístupu ke všem cestujícím, o tom, aby jednotlivci bez ohledu na výši příjmu, vzdělání nebo okolnosti měli přístup k dopravě, aby se mohli volně pohybovat po světě, dostat se do zaměstnání, do školy, k lékaři atd. Tranzit tedy nechce vytvářet bariéru, která by tomu bránila. Pokud jednotlivci nevyužívají chytré telefony, chceme, aby i přesto mohli využívat dopravní služby a mohli za ně platit podobným způsobem, jako to dělají ostatní cestující.

Jaké projekty v současné době společnost EZfare realizuje, aby zpřístupnila chytré jízdenky v USA?

V současné době probíhá proces přidávání limitů jízdného do systému EZfare, který zajistí novou úroveň rovnosti mezi cestujícími tím, že lidem umožní platit nejnižší možné jízdné bez ohledu na to, kdy za ně skutečně zaplatí. Kromě toho se chystáme přidat čipové karty a doufejme, že během několika příštích let přejdeme na EMV.

Myslíte si, že inteligentní prodej jízdenek jde ruku v ruce s mobilitou jako službou?

Rozhodně. Máme několik partnerů v oblasti mobility jako služby, včetně aplikací Transit, Moovit a Uber. Je velmi důležité, zejména pro lidi, kteří nejsou obeznámeni s veřejnou dopravou nebo regionem ve kterém se zrovna nachází, aby byli schopni snadno zjistit, jak se mohou dostat z bodu A do bodu B. To v podstatě dělají všichni tito poskytovatelé partnerských služeb, kteří se také integrují s dostupnými možnostmi plateb, takže lidé mají k dispozici jediný zdroj všech svých informací a platebních potřeb.

Celý článek najdete na stránkách Intelligent Transport zde.

Zpráva aliance Wi-SUN: Obavy z bezpečnosti internetu věcí klesly za posledních pět let o více než 30 %
25. 8. 2022

Nedávná studie společnosti Wi-SUN Alliance* potvrzuje, že se společnosti, které přijímají řešení internetu věcí obávají o bezpečnost méně než před pěti lety.