Online průvodce evropskými a mezinárodními normami ITS: EU-ICIP
30. 6. 2022

Online průvodce evropskými a mezinárodními normami ITS: EU-ICIP

Zájemci o standardizaci ITS se mohou spolehnout na webové stránky s oficiálním průvodcem evropskými a mezinárodními normami ITS, nazvaný EU ITS Communications and Information Protocols, zkráceně EU-ICIP.

Stránky EU-ICIP jsou užitečným zdrojem pro všechny, kdo chystají vývoj, přípravu a realizaci ITS, a to jak odborníkům, například pro výrobu a programování, tak poptávající straně, například pro přípravu výběrového řízení po službách ITS.

EU-ICIP dávají základní přehled i bližší informace o dostupných technických normách a specifikacích týkajících se komunikace, dat a dalších nezbytných technických záležitostí v ITS a také odkazy na všechny předpisy souvisejícími s normami.

Pro snadnou orientaci je EU-ICIP logicky uspořádán podle funkčních oblastí, jako jsou veřejná doprava, nákladní doprava, parkování, řízení dopravy, parkování nebo prostorové informace, a tak dále. Webové stránky EU-ICIP najdete zde.

Kapitola Aspekty místních orgánů poskytuje informace o vybraných systémech silniční dopravy a nástrojích ITS, které běžně zavádějí orgány veřejné správy, a o normách, které jsou jejich základem, o příslušných mandátech EU, nařizujících zpracování těchto norem.

O českých aktivitách ve standardizaci a její publicitě píšeme více zde, kde jsou také další odkazy na informace v českém jazyce.

ISWIM newsletter
28. 6. 2022

ISWIM newsletter

ISWIM (International Society for Weigh-In-Motion - Mezinárodní společnost pro vážení v pohybu) vydala první zpravodaj pro rok 2022