ITS Knihovna
Kontakt

Chcete nás kontaktovat? Napište nám na

Novinky
Kostarická silnice Ruta 27 zavádí platformu pro analýzu dat s umělou inteligencí pro lepší řízení silničního provozu
26. 5. 2023

Kostarická silnice Ruta 27 zavádí platformu pro analýzu dat s umělou inteligencí pro lepší řízení silničního provozu

Španělská nadnárodní společnost Globalvia, která provozuje dopravní infrastrukturu Ruta 27 v Kostarice, oznámila nasazení nové analytické platformy s umělou inteligencí, která monitoruje silniční provoz v reálném čase a pomáhá zvyšovat bezpečnost a zkracovat dobu reakce na nehody.

 Platforma Lanternn by Valerann (LbV), která poskytuje inteligentní pokročilé systémy řízení dopravy - byla nasazena na 76,8 km dlouhé dálnici Ruta 27, která spojuje hlavní město Kostariky San José s Calderou, významným přístavem ve středním Pacifiku.
 
Od otevření v roce 2010 se provoz na dálnici Ruta 27 zčtyřnásobil a nyní dosahuje 100 000 vozidel denně. Dnes je tato silnice jednou z nejdůležitějších dopravních tepen v zemi a podle společnosti Globalvia je známá jako „zelená trasa Kostariky“, protože je příkladem projektů udržitelnosti a inovací.
 
LbV je platforma pro analýzu dat, která poskytuje orgánům silničního provozu komplexní přehled o situaci v silničním provozu v reálném čase pro efektivní řízení silničního provozu. V reálném čase přijímá a zpracovává data z řady nesouvisejících zdrojů včetně Waze, Google Maps, koncesionářských jednotek, kamer, GPS vozidel atd.
 
Využití pokročilé analytiky a umělé inteligence vede k přesné detekci a identifikaci dopravních nehod. Kromě včasného upozornění na nehodu umožňuje přesné informace v reálném čase koncesionáři přesněji a efektivněji přidělovat své zdroje, čímž se zvyšuje bezpečnost silničního provozu a zkracuje doba reakce na dopravní nehodu, poznamenal Valerann.
 
Součástí projektu bylo nasazení systému LbV vedle silniční infrastruktury na silnici Ruta 27 - 33 mobilních a 22 stacionárních kamer, které mají zásadní význam pro řízení silničního provozu na jedné z nejvytíženějších dálnic v zemi. Integrace zvyšuje situační povědomí koncesionáře a poskytuje informace o dopravní situaci v reálném čase pro oblasti mimo zorné pole kamer.
 
„Ruta 27 zavedla na Kostarice inteligentní dopravní systémy,“ řekl Andrés Viveros, ředitel provozu Ruta 27. „Jsme jedinou trasou v zemi, která je monitorována uceleným systémem, a nyní se zavedením této nové technologie chceme pokračovat na špičce dopravních systémů, což umožní, aby Ruta 27 byla i nadále silnicí mezinárodního standardu.“
 
„Jsme rádi, že je tento projekt úspěšný a my můžeme implementovat Lanternn by Valerann na Ruta 27 v Kostarice,“ dodal Ran Katzir, technologický ředitel společnosti Valerann. „Tato implementace je dalším krokem v našem poslání zlepšovat bezpečnost silničního provozu a výkonnost provozu po celém světě.“
 
Článek najdete na stránkách tti zde.
Obrázek: www.pixabay.com
 

Pokračujte ve čtení

Chytřejší křižovatky v anglické oblasti Dudley díky 65 sensorům s umělou inteligencí
25. 5. 2023

Chytřejší křižovatky v anglické oblasti Dudley díky 65 sensorům s umělou inteligencí

Společnost VivaCity uzavřela partnerství s městskou radou Dudley Metropolitan Borough Council v západní Anglii, které má pomoci snížit dopravní kongesce, podpořit iniciativy aktivního cestování a zlepšit plynulost dopravy v této oblasti.