ITS Knihovna
Kontakt

Chcete nás kontaktovat? Napište nám na

Novinky
Chytřejší křižovatky v anglické oblasti Dudley díky 65 sensorům s umělou inteligencí
25. 5. 2023

Chytřejší křižovatky v anglické oblasti Dudley díky 65 sensorům s umělou inteligencí

Společnost VivaCity uzavřela partnerství s městskou radou Dudley Metropolitan Borough Council v západní Anglii, které má pomoci snížit dopravní kongesce, podpořit iniciativy aktivního cestování a zlepšit plynulost dopravy v této oblasti.

Šedesát pět snímačů umělé inteligence společnosti VivaCity bude využíváno ke sběru vysoce přesných dat o pohybu vozidel a aktivních cestujících. To umožní radě města Dudley identifikovat příčiny potenciálních problémů v oblasti, informovat budoucí rozhodování a zavádět vhodné zásahy do infrastruktury.
 
Multimodální data, která může VivaCity poskytnout, umožní Radě městské části Dudley nejen identifikovat a řešit příčiny dopravních zácp, ale také současně monitorovat dopady zásahů přijatých ke zlepšení plynulosti dopravy v regionu.
 
Údaje získané ze senzorů v minulosti radě pomohly rozhodnout o nasazení řešení VivaCity Smart Junction, které pomáhá řešit několik problémů, včetně dopravních kongescí, aktivního cestování a bezpečnosti silničního provozu. Využívá vysoce přesná multimodální data ze senzorů se záměrem dosáhnout přímého a kvantifikovatelného zlepšení jízd vozidel a aktivního cestování prostřednictvím lepší optimalizace průjezdnosti křižovatky.
 
„Senzory VivaCity jsou neuvěřitelně přínosné pro to, čeho se snažíme v oblasti Dudley dosáhnout,“ říká Dean Hubbard, projektový inženýr Dudley Metropolitan Borough Council. „Chápeme, jak frustrující mohou být dopravní kongesce a přerušení cest pro místní obyvatele a návštěvníky, a doufáme, že naše práce přispěje k jejich minimalizaci v celém regionu. V době, kdy se snažíme o další rozvoj a revitalizaci oblasti, jsou data VivaCity klíčová pro optimalizaci cestování a bezpečnosti pro všechny.“
 
„Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s městem Dudley na diagnostice hlavních příčin dopravních zácp s využitím našich dat ze senzorů v kombinaci s jejich znalostmi místních poměrů,“ říká Mark Nicholson, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti VivaCity. „Podařilo se nám zaměřit se na konkrétní křižovatku v oblasti, na které nyní implementujeme naše řešení Smart Junction, abychom pomohli řešit další problémy. Naše spolupráce s Dudley Metropolitan Borough Council prokázala hodnotu komplexního řešení, které využívá data k odhalení problémů v kombinaci s chytřejší technologií k jejich řešení.“
 
Více informací o řešeních společnosti VivaCity, včetně nedávno implementované detekce chybějících vozidel, najdete v exkluzivním videorozhovoru, který její provozní ředitel Peter Mildon poskytl společnosti TTI na veletrhu ITS America Expo.
 
Článek najdete na stránkách tti zde.
Obrázek: www.pixabay.com

Pokračujte ve čtení

Společnost DEKRA buduje nové laboratoře a rozšiřuje své působení
24. 5. 2023

Společnost DEKRA buduje nové laboratoře a rozšiřuje své působení

DEKRA nově poskytuje také služby testování senzorů, systémů a vozidel podporujících funkci Apple Car Keys prostřednictvím technologií NFC, Ultra-Wide Band nebo Bluetooth. Navíc tedy k autorizovaným testovacím laboratořím MFi (Made For iPhone) zavádí další služby a otevírá nové laboratorní pobočky.