ITS Knihovna
Kontakt

Chcete nás kontaktovat? Napište nám na

Novinky
Ridango zavádí bezkontaktní platby v litevských autobusech
17. 3. 2023

Ridango zavádí bezkontaktní platby v litevských autobusech

Estonská technologická společnost Ridango vytváří bezkontaktní platební řešení pro litevský dopravní podnik Klaipeda. Služba Tap'n'Go bude v létě zavedena v Klaipedě, třetím největším městě v zemi.

K dispozici bude od letošního léta a jedná se o nejnovější vývoj ve spolupráci, která začala v říjnu 2017, kdy společnost Ridango vyhrála veřejnou zakázku na zavedení nového systému prodeje jízdenek ve městě, které je třetím největším v zemi.
 
Po zavedení systému prodeje jízdenek na základě účtů a systému informování cestujících v reálném čase spolu s veškerým hardwarem pro více než 200 autobusů byla spolupráce v novém zadávacím řízení prodloužena na pět let.
 
"Přechod na prodej jízdenek na základě ID účtu v roce 2017 se vyplatil," uvedl úřadující generální ředitel Dopravního podniku města Klaipeda Andrius Samuilovas. "V roce 2020 [Covid] nám to jako orgánu veřejné dopravy velmi pomohlo."
 
"Je pro nás zásadní nabízet služby, se kterými jsou naši zákazníci spokojeni. Možnost využívat bezkontaktní platby v našich vozidlech usnadní jízdu autobusem bez přemýšlení o tom, kde si mohu koupit jízdenku, a bude tedy přínosem zejména pro příležitostné cestující," dodal Samuilovas.
 
Argo Verk, manažer rozvoje obchodu společnosti Ridango, říká: "Je jen logické, že zavádění Tap'n'Go s bezkontaktními bankovními kartami v litevské dopravě začíná v Klaipedě. Místní dopravní podnik a jeho zaměstnanci jsou nesmírně prozíraví a dychtí po tom, aby se veřejná doprava stala pro občany atraktivní."

Video najdete na stránkách ITS International zde.
Obrázek: www.pixabay.com
 

Pokračujte ve čtení

Online nástroje pro digitální náklad
16. 3. 2023

Online nástroje pro digitální náklad

e-freight.net představuje soubor online nástrojů a informací na podporu dematerializace dokumentů používaných v obchodní přepravě zboží.