Dubajská světová výzva pro autonomní dopravu 2023 zahajuje testování v terénu
14. 8. 2023

Dubajská světová výzva pro autonomní dopravu 2023 zahajuje testování v terénu

Dubajský úřad pro silnice a dopravu (RTA) oznámil, že začaly terénní testy pro účastníky 3. ročníku dubajské světové výzvy pro autonomní dopravu 2023.

Testování bude probíhat v dubajské Silicon Oasis, která je součástí dubajského úřadu pro integrované ekonomické zóny (DIEZ). Výzva nabízí štědrý peněžní fond ve výši 2,3 milionu USD rozdělený do dvou kategorií: Industry Leaders – Průmysloví lídři a Local Academia – Místní akademická obec.

Ahmed Bahrozyan, generální ředitel Public Transport Agency a předseda organizačního výboru Dubai World Challenge for Self-Driving Transport, RTA, řekl: „Zahájení třetího ročníku Dubai World Challenge for Self-Driving Transport navazuje na úspěch prvních dvou ročníků. Doplňuje úsilí RTA o zviditelnění Dubaje v oblasti autonomní dopravy a podporuje vládní vizi přeměnit do roku 2030 25 % všech cest v rámci mobility v Dubaji na cesty využívající autonomní prostředky. Tématem letošního ročníku jsou „Autonomní autobusy“.“

V letošním ročníku soutěže se zvýšil počet účastníků v kategoriích Industry Leaders a Local Academia – přihlásilo se 27 soutěžících z celého světa. Toto číslo odráží 130% nárůst cílového počtu žadatelů v první zmiňované kategorii a 175% nárůst žadatelů v kategorii druhé.

„Třetí kolo výzvy má pro účastníky nový soutěžní charakter, který odráží závazek RTA posílit vedoucí úlohu dubajské vlády v rozšiřování využívání autonomních dopravních technologií ve všech oblastech. Výzva uděluje 2 miliony dolarů pro kategorii Industry Leaders a 300 000 dolarů pro kategorii Local Academia“ pokračoval Bahrozyan.

Ing. Muammar Al Katheeri, ředitel pro inženýrství a udržitelnost v dubajském úřadu pro integrované ekonomické zóny (DIEZ), zdůraznil, že dubajská Silicon Oasis, jakožto specializovaná ekonomická zóna pro znalosti a inovace v rámci dubajského územního plánu do roku 2040, slouží jako otevřená laboratoř pro testování nejnovějších technologií chytrého města a společnosti budoucnosti. Od svého založení přispěla DSO k posílení průkopnického postavení Dubaje mezi nejchytřejšími městy světa.

Al Katheeri dodal: „Dubajská světová výzva pro autonomní dopravu, kterou již třetím rokem pořádá Dubajský úřad pro silnice a dopravu v dubajské Silicon Oasis, posiluje postavení emirátu v rámci indexů inovací, navrhování budoucnosti, vytváření příležitostí, posilování partnerství veřejného a soukromého sektoru a podpory výzkumu a vývoje v důležitých odvětvích. To je v souladu s hlavním cílem Dubajského hospodářského programu (D33) - upevnit pozici Dubaje mezi třemi nejlepšími světovými městy.“

Kategorie Local Academia je určena všem univerzitám, institucím a výzkumným centrům v SAE, které mají zájem o výzkum autonomních technologií a vývoj souvisejících modelů.

Vítězové budou vyhlášeni během 3. dubajského světového kongresu pro autonomní dopravu, který pořádá Dubajský úřad pro silnice a dopravu ve dnech 26.-27. září. Akce, která je první svého druhu na světě, vytváří globální platformu, na níž se setkávají odborníci, tvůrci politik, vývojáři technologií, výzkumníci a akademici specializující se na tuto oblast nebo příbuzné obory. Během této konference budou oceněni vítězové soutěže Self-Driving Challenge.

Konferenci bude doprovázet výstava představující samořídící dopravu, které se zúčastní přibližně 60 vystavovatelů a 2000 návštěvníků. Proběhne řada diskusních panelů a workshopů, na nichž se budou sdílet odborné znalosti a diskutovat nejnovější vývoj a inovace v oblasti autonomních technologií.

Celý článek najdete na stránkách ERTICO zde.

Co brání Evropě v automatizaci veřejné dopravy? Tím se zabývá evropská zpráva CCAM 2023
11. 8. 2023

POLIS přispěl k prvnímu hodnocení kooperativní, propojené a autonomní mobility (CCAM) v Evropě.