Drony ve Skotsku slouží pro enormní zrychlení dodávek pro lékaře a jejich pacienty
30. 8. 2021

Společná iniciativa ESA a britské vesmírné agentury se zaměřila na lékařské dodavatelské služby na západním pobřeží Skotska v souvislosti s COVID-19. Služba dronů Skyports byla jedním ze tří projektů vybraných pro řešení výzev Spojeného království. Jejich cílem bylo vyzkoušet nahrazení dodávek po silnici.

Od února do května 2021 přepravovala flotila dronů Skyports testovací soupravy, vzorky koronaviru, léky a vybavení mezi třemi nemocnicemi a praktickými lékaři. Argyle a Bute, řídce osídlená oblast Skotska, zahrnuje několik ostrovů a má tisíce kilometrů pobřeží. Jeho geografie je důvodem, proč lékařské doručovací služby po silnici trvají v průměru 21 hodin. Během zkušebního provozu to drony Skyports zkrátily na pouhou 1 hodinu, což umožňuje mnohem rychlejší poskytování výsledků testů a diagnóz z nemocnic na pevnině a zrychlení dodávek naléhavého zdravotnického materiálu na ostrovy a pobřeží.

Cílem je zajistit trvalou službu již v roce 2022. Stephen Whiston, Argyle a Bute HSCP, řekl: „Ostatní zdravotní rady ve Skotsku se velmi zajímají, čeho jsme dosáhli a co nám tato technologie může přinést. “

Více informací najdete v originálu článku na stránkách ESA zde.

Dynamická správa poplatků za parkovací místa
27. 8. 2021

Dynamická správa poplatků za parkovací místa

Díky novému modulu Dynamická sleva pro software CityLine pro správu parkovacích míst mohou města a obce poskytovat slevy z parkovného různým cílovým skupinám, jako jsou rezidenti nebo návštěvníci akcí.