Dynamická správa poplatků za parkovací místa
27. 8. 2021

Dynamická správa poplatků za parkovací místa

Díky novému modulu Dynamická sleva pro software CityLine pro správu parkovacích míst mohou města a obce poskytovat slevy z parkovného různým cílovým skupinám, jako jsou rezidenti nebo návštěvníci akcí.

Kromě toho lze realizovat slevy na definované časové období, maximální dobu parkování nebo konkrétní parkovací zónu. Za tímto účelem uživatelé buď zadávají své registrační značky do parkovacího automatu Citea nebo CiteaPico, nebo se prokazují parkovacími kartami, které jednoduše přiloží ke čtecímu zařízení. Poté parkovací automat porovná informace se softwarem pro správu CityLine a automaticky poskytne slevu uloženou v systému.

Zejména ve větších městech s nedostatkem parkovacích míst jsou rozšířeny rezidentní parkovací karty. Díky systému Dynamic Discount lze toto řešení přenést do digitálního světa. Jakmile jsou rezidenti zaregistrováni se svými registračními značkami v systému CityLine, mohou své parkovací oprávnění zaplatit také v Citea a CiteaPico. V závislosti na výchozím nastavení jsou proveditelné různé intervaly plateb a parkovací povolení lze kombinovat se systémem slev.  Z porovnání registrační značky lze potom zjistit, že vozidlo parkuje oprávněně.

Stejně jako u voucherových karet umožňuje Dynamic Discount použití parkovacích karet v předplaceném systému. Na kartu se nabije určitá částka peněz nebo času, kterou uživatelé postupně vyčerpají. Karty lze samozřejmě vždy dobít kreditem na terminálech Citea a CiteaPico. Na předplacené kartě je také možné uložit možnosti slev, které jsou automaticky zohledňovány, což umožňuje rozlišovat mezi cílovými skupinami.

Celý článek v originále najdete na stránkách parking network zde.

Časopis ITS International o Port Intelligent Twin v přístavu Šanghaj
25. 8. 2021

Časopis ITS International o Port Intelligent Twin v přístavu Šanghaj

Mezinárodní časopis ITS International ve spolupráci s Huawei publikoval článek o digitalizaci v přístavech Shanghai International Port Group (SIPG). Internet věcí, pokročilý software, umělá inteligence a optická síť jako nezbytná infrastruktura jsou jeho tématy.