Deutsche Telekom a Mira zahajují bonnský AV projekt
8. 9. 2023

Deutsche Telekom a Mira zahajují bonnský AV projekt

Německé město hostí pilotní projekt, který využívá síť 5G telekomunikačního giganta

Společnosti Deutsche Telekom a Mira zkoušejí dálkově řízené kyvadlové autobusy mezi pobočkami telekomunikačního gigantu v německém městě Bonn.

„Jsme přesvědčeni, že dálkově řízená jízda bude hrát důležitou roli při zvyšování efektivity a udržitelnosti dopravy,“ uvedl Klaus Kappen, generální ředitel společnosti Mira.

„Díky spolupráci s Deutsche Telekom můžeme vyvíjet inovativní řešení pro mobilitu budoucnosti a testovat je ve veřejném silničním provozu již dnes.“

Síť 5G společnosti Deutsche Telekom umožní přenos dat z vozidel do řídicího centra.

„Mobilita se mění,“ říká Olga Nevska, MD Telekom MobilitySolutions. „V budoucnu bude teleoperační řízení dopravovat lidi z bodu A do bodu B novým způsobem. Bezpečně a pohodlně! Chceme to umožnit i našim kolegům. A proto testujeme tele–operované vozidlo na testovací dráze v centrále Telekom Deutschland.“

„Jízdní kolo, autobus, lehká železnice a tramvaj – Bonn je již nyní symbolem moderních a ke klimatu šetrných služeb mobility,“ říká starostka Bonnu Katja Dörner.

„Jsme rádi, že jako jedno z prvních měst v Německu umožňujeme testování inovativní kyvadlové dopravy: dálkově řízených vozidel. Cestující ušetří čas. Provoz kyvadlové dopravy bude efektivnější. Dálková doprava se může stát základním stavebním kamenem našeho budoucího obratu v bonnské mobilitě. Se silnou veřejnou dopravou a bezpečnými a atraktivními službami pro všechny.“

Společnost Telekom tvrdí, že pilotní projekt jí poskytne „hluboký vhled do požadavků na tyto nové technologie a na síťovou infrastrukturu 5G, které jsou pro rozvoj autonomní mobility nesmírně důležité.“

Článek včetně obrázku najdete na stránkách ITS International zde.

Technologie parkování HUB: Budoucnost parkování míří na služby
7. 9. 2023

Technologie parkování HUB: Budoucnost parkování míří na služby

Technologie přinášejí revoluci do různých oblastí každodenního života a parkování není výjimkou.