ITS Knihovna
Kontakt

Chcete nás kontaktovat? Napište nám na

Novinky
Společnost DEKRA buduje nové laboratoře a rozšiřuje své působení
24. 5. 2023

Společnost DEKRA buduje nové laboratoře a rozšiřuje své působení

DEKRA nově poskytuje také služby testování senzorů, systémů a vozidel podporujících funkci Apple Car Keys prostřednictvím technologií NFC, Ultra-Wide Band nebo Bluetooth. Navíc tedy k autorizovaným testovacím laboratořím MFi (Made For iPhone) zavádí další služby a otevírá nové laboratorní pobočky.

 DEKRA již vlastnila oprávnění nabízet audity třetím stranám, předběžně testovat a poskytovat poradenské služby pro funkci Apple Car Key, přičemž tyto služby poskytuje ze svých laboratoří ve Spojených státech, Španělsku a pevninské Číně. DEKRA k těmto místům přidává Německo a do své působnosti zařazuje služby testování senzorů, systémů a vozidel podporujících funkci Apple Car Keys a využívajících technologie Near Field Communications (NFC), Ultra-Wide Band (UWB) nebo Bluetooth.
 
Apple Car Key umožňuje přidat klíče od auta do aplikace Wallet a používat telefon nebo hodinky k zamykání, odemykání a startování auta. Aby bylo možné tyto funkce realizovat, je zapojeno několik bezdrátových technologií umožňujících komunikaci mezi zařízením a vozidlem, například NFC, Ultra-wideband a Bluetooth. Všechny tyto technologie je třeba vyhodnotit a ověřit ve všech vozidlových zařízeních z hlediska funkčnosti, výkonu připojení a uživatelského komfortu. DEKRA jako autorizovaná zkušební laboratoř MFi může výrobcům pomoci při hodnocení jejich produktů a prokázání, že splňují požadavky programu MFi.
 
„Společnost DEKRA je hrdá na to, že může rozšířit své schopnosti o program MFi a zpřístupnit našim zákazníkům globální podporu prostřednictvím tohoto programu a dalších služeb, jako je certifikace NFC Forum, regulační testování (EMC a RF, bezpečnost), globální přístup na trh a homologace pro automobilový průmysl. Společnost DEKRA je také hlavním členem konsorcia Car Connectivity Consortium (CCC). To vše staví společnost DEKRA do jedinečné pozice a nabízí komplexní řešení pro partnery integrující technologii Car Keys,“ říká Eric Yu, ředitel pro konektivitu digitálních a produktových řešení ve společnosti DEKRA.
 
Společnost DEKRA poskytuje další služby pro program MFi společnosti Apple a je také autorizovanou testovací laboratoří MFi pro program CarPlay v Jižní Koreji a na Tchaj-wanu, která provádí služby lokalizační jednotky CarPlay a výkonnostní služby bezdrátové sítě.
 
Kromě toho DEKRA nabízí rozsáhlé portfolio služeb pro mnoho dalších technologií, jako jsou WiFi, LoRa, Zigbee, radar, LiDAR, V2X, MATTER, THREAD a mobilní komunikace, a také testování a certifikaci kybernetické bezpečnosti a bezpečnosti výrobků.
 
 
Článek najdete na stránkách ERTICO zde.
Obrázek: www.pixabay.com
 
 

Pokračujte ve čtení

Chytrá města: Momentální stav
22. 5. 2023

Chytrá města: Momentální stav

V návaznosti na článek Intertraffic o plánu nigerijského státu Anambra vytvořit chytrý region se velvyslanec Ebube George Ebisike věnuje 25 určeným chytrým městům, která budou formovat modernizaci Afriky.