Chytrá, bezpečná a udržitelná mobilita pro všechny: Intertraffic Amsterdam
17. 4. 2024

Chytrá, bezpečná a udržitelná mobilita pro všechny: Intertraffic Amsterdam

Globální mobilita čelí v době urbanizace, ekologických problémů a technologického pokroku mnohostranným výzvám. Nejen tato témata budou řešena v rámci veletrhu Intertraffic Amsterdam. Tato jedinečná událost se koná již za dva dny!

Nutnost řešit naléhavé otázky klimatu, zvládnout složité stavební problémy a zvýšit bezpečnost silničního provozu podtrhuje naléhavou potřebu inovativních řešení. Ačkoli je veletrh Intertraffic Amsterdam uznáván pro svou roli při prezentaci pokroků v oblasti mobility, tento článek se zabývá širším spektrem výzev, s nimiž se společnosti na celém světě v oblasti mobility potýkají.

S vývojem společnosti se mění i povinnosti provozovatelů silnic. S nástupem digitalizace došlo k transformační změně v řízení dopravy, zařízení na silnicích jsou stále více propojena, opatření pro udržitelnost se dostávají do popředí a roste poptávka po navádění na trasu na míru. Tento vývoj vyžaduje komplexní přístup k řešení otázek, jako je plynulost dopravy, inteligentní a udržitelné vedení dopravy, informační služby v reálném čase, řízení dopravy s ohledem na znečištění, monitorovací systémy, výběr mýtného, mechanismy vymáhání a pokročilé technologie, jako jsou senzory umělé inteligence pro křižovatky.

Udržitelná městská mobilita se dostává do popředí zájmu při řešení výzev naší doby. Důraz je kladen na podporu spolupráce v rámci ekosystémů, vývoj úspěšných aplikací mobility jako služby (MaaS), zajištění interoperability softwaru a vytváření digitálních infrastruktur pro MaaS. Témata sahají od parkování v nabídkách MaaS až po udržitelnou a inkluzivní mobilitu, rámce veřejného a soukromého sektoru pro cíle udržitelnosti a zkušenosti získané z pilotních projektů mikromobility a center mobility. Workshopy a panelové diskuse poskytnou vhled do řešení cyklistické a tranzitní dopravy, infrastruktury zaměřené na cyklisty a strategií pro stimulaci aktivního cestování.

Inteligentní a udržitelná infrastruktura a využití umělé inteligence pro chytrou správu majetku jsou nedílnou součástí vyvíjejícího se ekosystému mobility. Zásady softwarové interoperability poskytují městům v oblasti digitální infrastruktury výběr. Diskutují se témata, jako je chytrá cyklistická infrastruktura, chytrá dopravní značení a digitalizace pro lepší správu aktiv, která provozovatelům silnic umožní aktivně řešit výstavbu bezpečných silnic odolných vůči budoucnosti.

Intertraffic

Výzvy v oblasti mobility, kterým svět čelí, v podstatě přesahují rámec jedné události. Intertraffic Amsterdam, kde se prolínají digitalizace, udržitelnost, bezpečnost a technologické inovace, však tvoří důležitou součást spletité sítě, v níž se musí pohybovat provozovatelé silnic, tvůrci směrnic a zásad a poskytovatelé technologií. Účastí na této akci aktivně přispíváte k vytvoření bezproblémového, dostupného a udržitelného prostředí mobility pro všechny.

Nadcházející ročník veletrhu Intertraffic Amsterdam, který se koná v Amsterdamu od 16. do 19. dubna, slibuje, že bude dosud největší. V plné síle se na něj vrátí ekosystém mobility a dopravních technologií a nabídne spoustu příležitostí ke vzdělávání a spolupráci. Na programu je 110 znalostních zasedání v rámci summitu Intertraffic Summit & Demonstration Programme. Akce, které se účastní více než 35 000 odborných účastníků a více než 900 vystavovatelů, propojí vedoucí představitele nejinovativnějších veřejných a soukromých organizací a bude je inspirovat k posunu mobility směrem k lepší budoucnosti.

Článek njadete na stránkách Cities Today zde.

Společnost Butler County RTA zavádí inovativní systém prodeje jízdenek
15. 4. 2024

Společnost Butler County RTA zavádí inovativní systém prodeje jízdenek

Společnosti NEORide a Transit ve spolupráci s místními agenturami zavádějí v okrese Butler v Ohiu prodej jízdenek na účet, čímž zcela mění způsob, jakým cestující přistupují nejen k dopravním službám, ale také platbám za ně.