Budapešťská veřejná doprava pokračuje v digitální transformaci testováním technologie Pay&Go
25. 7. 2023

Společnost BKK, která provozuje veřejnou dopravu v Budapešti, zahájila ve spolupráci se společnostmi Mastercard a K&H testování inovativní platformy pro bezkontaktní placení jízdného, která je poháněna technologií Switchio.

Od 20. června 2023 jsou cestující v letištním autobusu 100E prvními v zemi, kteří mohou využívat bezkonkurenční rychlost a pohodlí cEMV plateb ve veřejné dopravě.

Zkušební provoz následuje po úspěšné pilotní fázi a představuje významný krok v probíhající digitální transformaci veřejné dopravy v maďarském hlavním městě. Data získaná v rámci zkušebního provozu pomohou vylepšit řešení před jeho plošným nasazením.

Jak funguje budapešťské Pay&Go?

Inovativní platební technologie cEMV společnosti Switchio umožňuje cestujícím v letištním autobusu 100E platit jízdné bankovní kartou, chytrým telefonem nebo chytrým nositelným zařízením. Systém nevyžaduje žádné předchozí kroky, jako je registrace nebo stažení speciální aplikace. Cestující jednoduše nastoupí, přiloží svou bankovní kartu nebo chytré zařízení k digitálnímu terminálu a odjíždí. Technologie promění jejich bankovní kartu, ať už virtuální nebo fyzickou, v jízdenku.

Zatímco jiné systémy vyžadují, aby si cestující nejprve zakoupili jízdenku online a poté ji ověřili v samostatných operacích, Pay&Go to vše provede v jednom bleskovém kroku. V případě kontroly navíc cestující jednoduše předloží svou bankovní kartu stejně jako papírovou jízdenku ve starém systému.

Tento projekt je součástí pokračující snahy společnosti BKK poskytovat cestujícím lepší uživatelský komfort a zároveň rozvíjet ekologickou veřejnou dopravu pomocí bezpapírových digitálních řešení.

Článek najdete na stránkách Bus News zde.

T2 zjednodušuje městské parkování a zlepšuje zážitek z města
21. 7. 2023

T2 zjednodušuje městské parkování a zlepšuje zážitek z města

City of Lancaster je historické město v centrální Pensylvánii je domovem téměř 60 000 obyvatel.