Společnost ST Engineering získala zakázku na řešení chytrého parkování v nákupním centru Dubai Mall
14. 3. 2024

Společnost ST Engineering oznámila, že její divize Urban Solutions rozšíří svou technologii TransCore pro výběr mýtného, která se v současné době používá v mýtném systému společnosti Salik Company v Dubaji, na systém inteligentního parkování v jednom z největších nákupních center na světě, Dubai Mall.

Projekt zahrnuje integraci bezbariérového systému chytrého parkování společnosti Urban Solutions (vyvinutého v Singapuru) se systémem dopravního mýtného Salik (vyvinutým společností TransCore), který umožní automatický výběr parkovného bez použití lístků v obchodním centru, které má více než 13 000 parkovacích míst.

Tuto zakázku zadal Salik, provozovatel mýtných bran v Dubaji, dlouholetý zákazník společnosti TransCore, který je zodpovědný za systém správy parkovišť v nákupním centru Dubai Mall.

„Tento projekt je důkazem synergických schopností našeho týmu Urban Solutions, který kombinuje odborné znalosti společnosti TransCore v oblasti mýtného systému Salik s bezbariérovou technologií inteligentních parkovišť vyvinutou společností Urban Solutions v Singapuru.  Prostřednictvím zákaznické sítě společnosti TransCore jsme mohli oslovit jako potenciálního zákazníka Dubai Mall. Mohli jsme využít schopnosti v USA, Dubaji a Singapuru a nabídnout vynikající řešení s časovými a finančními výhodami.  Těšíme se na rozšíření tohoto inovativnějšího řešení plateb na základě účtu mezi další zákazníky na Blízkém východě,“ řekl Chew Men Leong, prezident divize městských řešení ve společnosti ST Engineering.

Pohodlí pro řidiče
Pomocí technologie automatického rozpoznávání registračních značek (ANPR) budou u řidičů, kteří parkují v nákupním centru Dubai Mall, automaticky zachyceny a identifikovány registrační značky jejich vozidel pro účely zpracování parkovného. Většina motoristů v Dubaji již má účet u společnosti Salik a parkovné se jim bude automaticky odečítat z předplaceného účtu, což umožní bezproblémové parkování v nákupním centru Dubai Mall bez možných pokut. Bezbariérový systém rovněž zajistí motoristům bezproblémový vjezd a výjezd z parkoviště, čímž se vyhnou problémům s dopravními zácpami.

Úspory nákladů na provoz a údržbu
Centralizované řízení a kontrola provozu parkovišť na platformě chytrého parkoviště umožní společnosti Salik optimalizovat nasazení lidských zdrojů. Naopak modul správy majetku pro preventivní údržbu zabrání nákladným odstávkám.

Společnost TransCore, která je technologickým partnerem společnosti Salik od roku 2006, navrhla, vybudovala a v současné době spravuje oceňovaný systém Open Road Tolling a back-office systém společnosti Salik, který zahrnuje provoz zákaznických služeb, výběr příjmů a zpracování dopravních přestupků.

Článek najdete na stránkách tti zde.

TransLink testuje novou aplikaci pro sdílení multimodální dopravy
12. 3. 2024

TransLink testuje novou aplikaci pro sdílení multimodální dopravy

Společnost TransLink představuje RideLink, novou aplikaci integrující služby dopravy, sdílení automobilů a jízdních kol, jejímž cílem je zjednodušit plánování, rezervace a platby za cesty a potenciálně změnit způsob dojíždění do práce v rámci Vancouverské metropole.