ITS Knihovna

Chcete nás kontaktovat? Napište nám na

ISWIM newsletter

ISWIM (International Society for Weigh-In-Motion - Mezinárodní společnost pro vážení v pohybu) vydala první zpravodaj pro rok 2022

European Railway Agency: Webináře 2022

Agentura Evropské unie pro železnice (ERA) pokračuje i v roce 2022 ve svém programu online webinářů.

Shrnutí Evropského kongresu ITS Toulouse 2022

Evropský kongres ITS 2022 skončil ve středu 1. června v Toulouse po třídenní akci, na níž se účastníci v rámci programu seznámili s budoucností inteligentní a udržitelné mobility, technických zasedání, názorných ukázek a výstav.

Praha udělá další krok k lepšímu ovzduší, automaticky odhalí špatné výfuky aut

Zamořují auta ovzduší? Podle průzkumů ano. Zejména města s hustým provozem proto chtějí nadměrnému znečišťování zabránit.

Semináře Park4SUMP se zúčastnilo více než 30 evropských zástupců

Dne 18, května 2022 se více než 30 zainteresovaných stran z celé Evropy zúčastnilo důležitého semináře Park4SUMP o parkovacích standardech. Díky skvělé spolupráci mezi POLIS, ECF, DIFU a projektem CIVITAS Handshake se zvýšilo povědomí o parkovacích normách, které se řeší na evropské úrovni.

Texaské San Antonio propojuje autobusy a jízdní kola

Uživatelé aplikace Transit v Texasu mají nyní přístup k Via Metropolitan Transit a BCycle, což jim poskytuje mnoho možností využití multimodální dopravy

Digitální informace pro bahrajnské autobusy

Stát v Perském zálivu se připojil k Abú Zabí, Dubaji, Kuvajtu, Mekce a Kataru a používá displeje s elektronickým papírem

Dopravní značení a systémy autonomního řízení

Dopravní značení bude mít i nadále zásadní význam pro všechny typy naváděcích systémů, protože vstupujeme do věku autonomního řízení na smíšené úrovni. Robert N. Dingess, generální ředitel americké společnosti Mercer Strategic Alliance a politický ředitel celosvětové aliance pro dopravní značení, vysvětluje proč.

Evropský kongres ITS 2022: údaje o mobilitě

Summit zjistil, že to, co opravdu spojuje dopravu a mobilitu jsou data. Nelze však opomíjet ani důvěru.

Berlín nasazuje skenování aut k posouzení využití veřejných parkovišť

Kolik je ve městě veřejných parkovacích míst a do jaké míry jsou obsazena? Odpověď na tuto zásadní otázku lze najít s pomocí značného množství lidí, kteří by spočítali a zmapovali parkovací místa po celém městě.

City Moonshot spojuje udržitelná města zítřka

Iniciativa ERTICO City Moonshot se snaží zapojit, inspirovat a posílit města na nadnárodní úrovni a poskytnout jim poznatky pro podporu nového modelu městské mobility. V rámci ambiciózního cíle, kterým je oslovení 300 měst, průzkum umožňuje lépe porozumět hlavním potřebám, které je třeba řešit, a vytváří základ pro společné akce.

V červnu 2022 začne být účinné nové Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2019/2144

6. 7. 2022 nabude účinnosti Nařízení EP a Rady (EU) ze dne 27. listopadu 2019 o požadavcích pro schvalování typu motorových vozidel a jejich přípojných vozidel a systémů, konstrukčních částí a samostatných technických celků určených pro tato vozidla z hlediska obecné bezpečnosti a ochrany cestujících ve vozidle a zranitelných účastníků silničního provozu a o změně a zrušení některých nařízení.

Olomouc: Konference Dopravní infrastruktura 2022

16. ročník konference Dopravní infrastruktura proběhl kvůli covidu v náhradním termínu až nyní, 8. a 9. června 2022 a navázal tak na ročník 2020 v Litomyšli.

Jak překonat nedostatek dovedností v oblasti Internetu věcí v chytrých městech

Urychlení městských projektů IoT pomocí profesionálních podpůrných služeb

Evropský kongres ITS 2022: start-upy vítězí!

Společnosti Angoka, Asimob a MobiQu získaly v Toulouse Evropskou cenu pro start-upy v oblasti mobility

Návštěva japonských odborníků v Brně

Brno v pondělí 6. 6. 2022 navštívila delegace japonských dopravních odborníků, aby se seznámili s přínosy kooperativních inteligentních dopravních systémů (C-ITS) nasazených v rámci projektu C-Roads společností Brněnské komunikace v každodenním provozu velkého města.

Displaying results 1-16 (of 298)
  < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >