ITS Knihovna

Chcete nás kontaktovat? Napište nám na

Novinky

Iteris a Cisco spolupracují na řešeních pro propojení chytrých městských komunikací

Iniciativa, která byla zahájena v Las Vegas, usiluje o bezpečnější a efektivnější silnice v zemi. V rámci strategického partnerství dojde k integraci platformy pro detekci videa společnosti Iteris s pokročilými síťovými funkcemi společnosti Cisco Kinetic. Společné programy se zaměří na bezpečnost chodců a aplikace pro připojená vozidla.

Celosvětový nedostatek řidičů kamionů od roku 2005  - příležitost pro autonomní vozidla?

Celosvětový nedostatek řidičů kamionů od roku 2005 - příležitost pro autonomní vozidla?

Podle analytiků přetrvává celosvětový nedostatek řidičů nákladních automobilů již od roku 2005. Ve Velké Británii chybí na pultech supermarketů zboží, v restauracích McDonald's tento týden došly mléčné koktejly a stavební firmy se nemohou dostat k zásobám, zatímco železná ruda má potíže dostat se do australských přístavů na vývoz. Potenciální důsledky jsou vážné.

Zpráva Spojeného království: Dálnice kategorie ALR jsou nejbezpečnější

Úřad Office of Rail and Road Spojeného království vydal (2021) svoji zprávu Quality Assurance of All Lane Running Motorway Data, ve které potvrzuje vliv této infrastruktury na bezpečnost dopravy při srovnání s jinými kategoriemi dálnic.

IRF dodává index klasifikace inteligentní silniční infrastruktury pro projekt FRONTIER

V Evropě vzniká nová vize dopravy. Větší výběr dopravních možností, autonomní vozidla, sdílené jízdy autem, ekologičtější vozidla, možnosti kombinované dopravy (multimodalita) a celkově mnohem integrovanější dopravní model slibují, že se kontinent stane světovým lídrem v této oblasti.

Inteligentní systém BE-MOBILE plánuje dopravu při přípravě olympijských her 2024

Společnost Be-Mobile vytvoří aplikaci pro globální řešení pro řízení logistických toků při výstavbě olympijské vesnice pro olympijské hry v Paříži v roce 2024. Odhadem 400 nákladních vozidel, která budou každý den projíždět Paříží, bude po celé trase řízeno tímto systémem pro správu vozového parku.

Projekt Endeavour končí jízdami cestujících v autech bez řidiče

Projekt Endeavour ukončil svou demonstraci autonomních vozidel (AV) v několika městech a v Londýně zahájil jízdy pro cestující z řad veřejnosti.

Drony ve Skotsku slouží pro enormní zrychlení dodávek pro lékaře a jejich pacienty

Společná iniciativa ESA a britské vesmírné agentury se zaměřila na lékařské dodavatelské služby na západním pobřeží Skotska v souvislosti s COVID-19. Služba dronů Skyports byla jedním ze tří projektů vybraných pro řešení výzev Spojeného království. Jejich cílem bylo vyzkoušet nahrazení dodávek po silnici.

Dynamická správa poplatků za parkovací místa

Díky novému modulu Dynamická sleva pro software CityLine pro správu parkovacích míst mohou města a obce poskytovat slevy z parkovného různým cílovým skupinám, jako jsou rezidenti nebo návštěvníci akcí.

Časopis ITS International o Port Intelligent Twin v přístavu Šanghaj

Mezinárodní časopis ITS International ve spolupráci s Huawei publikoval článek o digitalizaci v přístavech Shanghai International Port Group (SIPG). Internet věcí, pokročilý software, umělá inteligence a optická síť jako nezbytná infrastruktura jsou jeho tématy.

Očekává se, že čínský trh bude mít vedoucí postavení v rozvoji V2X

Podle nové výzkumné zprávy analytické společnosti Berg Insight, která se zabývá internetem věcí, bylo na konci roku 2020 na silnicích přibližně 0,7 milionu automobilů s funkcí V2X.

Data o veřejné dopravě a další kroky pro lepší provoz

Generální ředitel společnosti Ticketer Group Andy Monshaw v rozhovoru pro časopis Intelligent Transport říká, jak lepší porozumění datům, která mají provozovatelé k dispozici, změní odvětví veřejné dopravy, přivede zpět cestující po pandemii a umožní lepší rozhodování v celém odvětví.

Webináře Talking Technology and Transportation (T3)

Webináře T3 jsou navrženy tak, aby účastníkům pomohly při nasazování a provozu technologií ITS jako prostředku pro řešení výzev v  dopravních systémech. T

Bosch a VW získávají informace v reálném čase pro mapy s vysokým rozlišením

Je možné pomoci automatizovanému řízení dosáhnout průlomu pouhou jízdou? Jistě - alespoň pro řidiče za volantem VW Golf 8. Během jízdy mohou tato vozidla poskytovat informace pro silniční signaturu Bosch. Cloudová služba využívá reálná dopravní data ze senzorů k poskytování vícevrstvých map s vysokým rozlišením a k jejich aktualizaci. Pro jízdu, která je stále více automatizovaná, je tato funkce klíčová.

Počet instalovaných systémů pro správu vozového parku v Evropě do roku 2024 dosáhne 19,9 milionu

Podle nové výzkumné zprávy analytické společnosti Berg Insight, která se zabývá internetem věcí, činil na konci roku 2019 počet aktivních systémů pro správu vozového parku nasazených ve flotilách užitkových vozidel v Evropě 10,6 milionu.

Zpráva World Economic Forum 2021: Správa inteligentních měst: Benchmarking

World Economic Forum (WEF) připravilo společně s Deloitte porovnání politik různých měst zavádějících program smart city.

UITP spouští databázi městské mobility

UITP a Moskva Transport díky společnému projektu spustily online platformu poskytující data o udržitelné mobilitě z měst po celém světě. Umberto Guida, ředitel K&I v UITP říká: „Společným cílem našeho odvětví je budovat udržitelnější městskou mobilitu, která bude lépe dostupná a zdravější."

Displaying results 1-16 (of 161)
  < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >