Navádění k parkování a PDI

Název projektu anglickyParking Guidance and Variable Message Signs

Popis projektu
Na silniční síti jsou k PROMĚNNÁ DOPRAVNÍ ZNAČENÍ, která umožňují relevantní, přesnou a včasnou komunikaci informací o stavu sítě a upozorňují na problémy bezpečnosti silničního provozu. TII byly aktivní v období let 2011 až 2014 při zavádění VMS v oblasti Velkého Dublinu a na hlavních meziměstských (MIU) trasách, ale jejich plány na rozšíření těchto nasazení byly v období 2014–2017 z důvodu snížení investic omezeny. Připravují se plány na obnovení nasazení MIU. TII provedla některá omezená rozmístění na silniční síti ve spolupráci s různými místními úřady, jakož i rozmístění pilotních signálů Lane (LCS) před úplným rozmístěním na M50. LCS poskytuje funkce pro nastavení rychlostních limitů, uzavírání jízdních pruhů a slučování. V současné době je hodnocena výkonnost těchto značek. Mnoho místních úřadů zavedlo rozmístění parkovacích naváděcích značek v rámci strategií navádění na parkování v metropolitních oblastech s cílem poskytovat informace o dostupnosti parkovacích míst v reálném čase a informace o směrování, aby se snížil provoz.TII také spolupracovaly s policií, aby využily své VMS ve scénářích Amber Alter.

Zařazení projektu:
Prioritní oblast III.
Podpoří prioritní akci EU c)
Odpovědnost  DTTAS
Zúčastněné strany TII, NTA, místní úřady