Řízení služeb na parkovišti nákladních vozidel Vaalimaa

Název projektu anglickyBorder Queue Management Service at Vaalimaa truck parking area

Popis projektuNový Truckpark a odpočívka ve Vaalimaa nabízí na vjezdu do Ruska 410 parkovacích míst a 51 míst na vjezdu do Finska. Byl otevřen pro provoz v lednu 2017. Poskytovatelem tohoto PPP projektu je Tieyhtiö Vaalimaa Oy a zadavatelem je Finská dopravní agentura. Obecným cílem služby Border Queue Management je minimalizovat fronty na hranici mezi Finskem a Ruskem. Cílem pilotního projektu je otestovat službu správy hraničních front, určovat dopady této služby a získávat zpětnou vazbu. Řidiči nákladních vozidel jsou povinni si předem rezervovat místo ve frontě nebo se přihlásit do živé fronty. Rezervace může být provedena na internetu, telefonicky nebo v samostatných rezervačních bodech na určitý den a hodinu. Na jaře 2013 byla dokončena předběžná studie služby správy hraničních front, pilotní test proběhl od prosince 2014 do prosince 2016. Systém byl instalován do nového systému truckparku v červnu 2017. Servisní smlouva bude pokračovat po dobu tří let do června 2020. Informace o počasí a snímky v reálném čase budou přidány do služby za účelem jednoduššího přechodu hranic.

Zařazení projektu:
Prioritní oblast II.