ITS Library
Contact

Do you want to contac us? Write us

AIT Smart Survey – chytrý průzkum mobility pomocí chytrých telefonů

Název projektu německyAIT Smart Survey – Die smarte Mobilitätserhebung mit Smartphones

Popis projektu
Účinné plánování a návrh služeb mobility vyžaduje shromažďování komplexních údajů o chování multimodální mobility cestujících. V tomto kontextu modelování a prognózování dopravní poptávky se kladou obzvláště vysoké nároky na datové zdroje.

Díky softwaru Smart Survey vytvořilo centrum mobilních systémů společnosti AIT (Center for Mobility Systems des AIT) vysoce kvalitní a efektivní službu pro shromažďování informací o mobilitě z chytrých telefonů. Uvedené vzdálenosti a dopravní prostředky, které účastníci používají, jsou automaticky zaznamenávány pomocí mobilní aplikace  a uloženy v deníku digitální mobility - mnohem podrobněji než při písemném záznamu.

Použité dopravní prostředky jsou určeny zpracováním dat senzorů z chytrého telefonu, jako jsou síly (akcelerometry) a GPS se statistickými metodami rozpoznávání vzorků. Zvláštností je rozlišování mezi osmi různými módy: pěšky, jízdní kola, motocykl, auto, autobus, tramvaj, metro a vlak.

Od června do srpna 2017 byl úspěšně nasazen AIT Smart Survey v dopravní společnosti Wiener Linien ve studii Multimod - Multimodal Mobility Behavior Vienna. Celkem bylo zaznamenáno více než 7 800 cest o délce více než 75 000 km a cestovním čase 7 875 hodin.

Vedle svého využití v oblasti výzkumu mobility má tato technologie značný potenciál v oblasti mobilního prodeje jízdenek a určení časového průběhu multimodálních cest.

Výsledkem je úspěšné nasazení aplikace AIT Smart Survey v dopravní společnosti Wiener Linien.

Zařazení projektu:
Prioritní oblast I.
Podpoří prioritní akci EU
  • a)
  • b)
Odpovědnost  Center for Mobility Systems des AIT
Harmonogram 2017
Kontakt AIT: https://www.ait.ac.at/en/solutions/sensing-travel-behavior/smart-survey/
Markus Ray, vedoucí oblasti komercionalizace dynamických dopravních systémů, +43 50550-6658, markus.ray@ait.ac.at