YUNEX TRAFFIC představuje integrované bezkontaktní platby pro nabíječky elektrovozidel
8. 3. 2023

Společnost Yunex Traffic zavádí nové bezkontaktní platební řešení pro své zákazníky provozovatele ChargePoint (CPO) pro elektromobily ve Velké Británii. Řešení je pro řidiče rychlé a intuitivní, bez nejasností ohledně místa, kde je třeba platební metodu využít.

Jednoduché, rychlé a snadno spravovatelné platební procesy: Na běžných čerpacích stanicích je to samozřejmostí - na mnoha EV ChargePointech je to stále spíše přání než realita. S novým řešením od společnosti Yunex Traffic se to brzy změní.

Toto bezkontaktní řešení nabízí snadné ovládání díky vestavěné čtečce bezkontaktních bankovních karet a čtečce RFID. Veškeré pokyny se zobrazují na jedné obrazovce, místo aby se uživatelé museli dívat na různé části nabíječky a číst nebo zadávat informace, což umožňuje pohodlné a rychlé používání.

Wilke Reints, generální ředitel společnosti Yunex Traffic ve Velké Británii, řekl: "Na vývoji tohoto plně integrovaného řešení jsme úzce spolupracovali s našimi partnery Gemini 2K a Elavon, což se ukazuje jako cenný doplněk našeho portfolia a nabídky služeb EVCI, který poskytuje rozšířené provozní funkce a funkce pro podávání zpráv.

Provozovatelům dobíjecích stanic může systém nabídnout jedny z nejnižších transakčních poplatků za jakýkoli dobíjecí terminál pro elektromobily. Umožňuje jim také vzdáleně sledovat transakce v reálném čase, což umožňuje provádět živou analýzu využití každé nabíječky podle potřeby a rychle a snadno získávat účtenky k předání řidiči.

Pro řidiče jsou hlavními výhodami řešení plně integrovaný design a intuitivní ovládání. Díky bezkontaktním čtečkám bankovních karet a RFID umístěným vedle jediné informační obrazovky s jasnými pokyny je proces platby jasný a známý, což zajišťuje snadné a rychlé používání.

Nový bezkontaktní systém, který je odolný a spolehlivý, je nyní k dispozici na nabíječkách QC45 a lze jej přidat k jiným hardwarovým řešením s minimální integrací. Brzy se očekává také uvedení cloudového řešení, které umožní rychlou dodatečnou montáž na stávající hardware.

Celý článek najdete na stránkách ERTICO zde.

STM a Transit testují nový nástroj na sledování objížděk autobusů založený na umělé inteligenci
7. 3. 2023

Nový nástroj společností STM a Transit založený na umělé inteligenci pomůže zefektivnit objížďky autobusů a dočasné zastávky pro uživatele montrealské veřejné dopravy, čímž se zlepší celkový zákaznický komfort.