WorldAutoSteel plánuje globální zavedení řešení autonomních vozidel MaaS
31. 5. 2023

WorldAutoSteel plánuje globální zavedení řešení autonomních vozidel MaaS

WorldAutoSteel, automobilová skupina Světové ocelářské asociace, představila své plány na uvedení Steel E-Motive - nového konceptu vozidla pro mobilitu jako službu (MaaS), který představuje velký krok vpřed při vytváření cenově dostupné a udržitelné reality pro autonomní sdílení a přivolávání vozidel a slibuje snížení emisí až o 86 %.

Podle WorldAutoSteel je Steel E-Motive prvním autonomním vozidlem na světě, které splňuje celosvětové požadavky na náraz ve vysoké rychlosti a jehož výkon odpovídá hodnocení IIHS Good. Ocel E-Motive, čerpaná z portfolia 64 vyspělých vysokopevnostních ocelí, obsahuje sedm konstrukčních inovací AHSS, včetně konstrukce akumulátoru, která je o 37 % lehčí než průměr.

Jedná se o nejnovější vývoj v řadě koncepcí společnosti WorldAutoSteel s využitím oceli AHSS, která začala v roce 1998 s karoserií ULSAB (Ultralight Steel Auto Body).

S cílem ukázat, jak zásadní roli hraje ocel v budoucnosti dopravy s nulovými emisemi, poskytne společnost WorldAutoSteel své portfolio materiálů a metod Steel E-Motive volně k dispozici výrobcům automobilů po celém světě, aby jim pomohla vyrábět novou generaci účinných, hospodárných a udržitelných vozidel, která by mohla snížit emise v provozu až o 86 %, pokud budou využívána s přispěním obnovitelných zdrojů energie a s vysokou obsaditelností více než tří cestujících.

Steel E-Motive se představí na několika významných průmyslových akcích a výstavách ve Velké Británii, Evropě a USA, včetně červnového Zemo Partnership v Londýně, srpnového CAR MBS v USA, říjnového EuroCarBody v Německu a listopadového CoMotion LA v Los Angeles.

Účastníci těchto akcí uvidí 3D vytištěný prototyp Steel E-Motive (SEM1), konceptu pro čtyři cestující pro městské dojíždění, a prezentaci v rozšířené nebo virtuální realitě. V roce 2023 proběhne také řada technických prezentací v zemích, jako je Japonsko, Korea a Čína.
Ocel E-Motive lze vyrábět s využitím stávajících globálních výrobních a dodavatelských zdrojů při atraktivních nákladech a ziskových maržích, což umožňuje zahájit výrobu již v roce 2030, uvedla firma. Emise z výroby jsou výrazně sníženy díky konstrukci, která minimalizuje tloušťku materiálu a maximalizuje jeho využití.

Celý článek včetně obrázku najdete na stránkách tti zde.

Společnost TfW zavádí mapy stanic s rozšířenou realitou
30. 5. 2023

Společnost TfW zavádí mapy stanic s rozšířenou realitou

Nové mapy s rozšířenou realitou pro klíčové stanice společnosti Transport for Wales mají zlepšit dostupnost a zážitek cestujících a zároveň zvýšit důvěru v jízdu vlakem.