Ukončení Globálního summitu UITP o veřejné dopravě 2023
17. 7. 2023

Ukončení Globálního summitu UITP o veřejné dopravě 2023

Na globálním summitu UITP o veřejné dopravě 2023 v Barceloně se sešli odborníci na městskou mobilitu ze 110 zemí, kteří představili nejnovější inovace v tomto odvětví a zároveň připravili půdu pro budoucí pokrok.

V Barceloně skončil summit UITP Global Public Transport Summit 2023, který se konal poprvé po čtyřech letech. Na akci se sešli odborníci na městskou mobilitu ze 110 zemí a Barcelona se na čtyři dny stala globálním hlavním městem veřejné dopravy. Summit s tématem "Jasné světlo města" sloužil jako platforma pro prezentaci nejnovějších inovací, technologií a pokrokových projektů v této oblasti.

Na summitu se uskutečnilo 87 zasedání se 423 řečníky a zúčastnilo se ho 337 vystavovatelů ze 41 zemí. Kongres navštívilo 2 700 účastníků a výstavu 17 300 návštěvníků. O akci informovalo celkem 251 novinářských delegátů ze 40 zemí a přítomni byli zástupci ze 110 zemí.

Tým UITP cestoval z Bruselu do Barcelony vlakem, čímž zdůraznil svůj závazek k udržitelnému cestování. Součástí zahajovacího dne bylo valné shromáždění, na kterém se Renée Amilcar, generální ředitelka OC TRANSPO v Ottawě, stala první ženou v 138leté historii UITP. Kromě toho ukončil své funkční období odcházející prezident Khalid Alhogail, generální ředitel a jednatel společnosti SAPTCO v Saúdské Arábii.

Článek najdete na stránkách Intelligent transport zde.

Zkušební provoz technologie NaviLens, která má pomoci nevidomým a slabozrakým lidem na železnici DLR
14. 7. 2023

Na londýnských stanicích rychlodráhy se testuje aplikace, která má nevidomým a slabozrakým zákazníkům pomoci s navigací ve veřejné dopravě.