UITP spouští databázi městské mobility
3. 8. 2021

UITP spouští databázi městské mobility

UITP a Moskva Transport díky společnému projektu spustily online platformu poskytující data o udržitelné mobilitě z měst po celém světě. Umberto Guida, ředitel K&I v UITP říká: „Společným cílem našeho odvětví je budovat udržitelnější městskou mobilitu, která bude lépe dostupná a zdravější."

Databáze CityTransitData shromažďuje informace dle indikátorů, například o veřejné dopravě, parkovacích místech a vlivu pandemie Covid-19. Tato globální databáze o městské mobilitě je dostupná ze stránek UITP zde. Očekává se, že tato databáze bude používána pro další výzkum odborníků a pro praxi měst s cílem rozvoje veřejné dopravy.

Databáze v současné době nabízí data ze šesti měst: Bruselu, Londýna, Madridu, New Yorku, Paříže a Moskvy. Poskytuje pro města více než 30 ukazatelů. Poskytovatelé databáze přivítají zájem dalších měst a předpokládají, že se tak účast v budoucnu postupně zvýší.

O databázi CityTransitData UITP píší v originálním článku ITS International zde.

Závod o místo u obrubníku 2021
27. 7. 2021

Závod o místo u obrubníku 2021

Doposud byla novým zlatem data. Nyní se zdá, že je to prostor kolem obrubníků. Norma ISO (ISO/TS4448: Inteligentní dopravní systémy - Chodníky a obrubníky pro automatizovaná vozidla) je na cestě. Odborníci z Velké Británie, Nizozemska a Kanady vysvětlují Kevinu Borrasovi, jak s blížícím se příchodem autonomních doručovacích dronů a pandemicky vedeným zásahem do dříve mrtvých nemovitostí exponenciálně vzrostla hodnota skromného chodníku či vozovky