Vodík má potenciál pro dopravu
4. 12. 2020

Vodík má potenciál pro dopravu

Unipetrol plánuje v roce 2021 otevřít na svých čerpacích stanicích Benzina první plnicí stanice s vodíkem ze své výroby.

V ČR zatím vozidla s vodíkovým pohonem nejsou v prodeji. V roce 2021 začne nabízet Toyota svůj první sériový model Mirai na vodíkový pohon. Do roku 2030 by podle Ministerstva průmyslu a obchodu mohlo v ČR jezdit 60 000 až 90 000 automobilů s vodíkovými články.

Celý článek časopisu eLogistika si můžete přečíst zde. Článek vznikl na základě informací Aliance pro energetickou soběstačnost (Alies), která se zabývá alternativními zdroji energie.

Další naše články k tématu vodíku v silniční dopravě: o Hyundai Nexo zde a Toyotě Mirai zde.

Austrálie investuje 20 milionů dolarů do testování e-autobusů
3. 12. 2020

Austrálie investuje 20 milionů dolarů do testování e-autobusů

Vláda státu Victoria v Austrálii chce prozkoumat řešení umožňující dosažení nulových emisí vozového parku autobusů. Během příštích tří let budou testovány různé technologie.