TRAFFEX 2023: SRL představí nové bezpečnostní inovace
8. 6. 2023

TRAFFEX 2023: SRL představí nové bezpečnostní inovace

V době, kdy se britský průmysl řízení dopravy připravuje na veletrh Traffex na birminghamském výstavišti NEC (6. – 8. června), oznámila společnost SRL Traffic Systems, největší evropský výrobce a dodavatel mobilních ITS, rozšíření svého portfolia pronájmů.

SRL uvádí na trh řadu nových produktů, které mají zákazníkům umožnit zvýšit ochranu pracovníků a zároveň nákladově efektivně podpořit bezpečný a efektivní tok dopravy v okolí silničních prací.

Na veletrhu Traffex budou k vidění dálkově ovládaný systém Stop Go (ROSGO) a dálkové ovládání Euro Remote Control (ERC) spolu s vylepšeným inteligentním systémem řízení dopravní signalizace Urban64 společnosti SRL.

Na veletrhu Traffex budou rovněž k vidění první dálkově ovládané dopravní značky Stop/go, které jsou určeny k ochraně pracovníků v situacích, kdy je takové řešení vyžadováno.

Přenosné bezdrátové zařízení ROSGO je jediným výrobkem na trhu, který může být snadno a nákladově efektivně nasazen a ovládán jednou osobou z bezpečného místa vzdáleného až 200 m; jeho 24kg základna je nejlehčí dostupná a usnadňuje manipulaci jedinou osobou.

Na stánku bude k vidění také nové ruční dálkové ovládání Euro Remote Control, přenosné dopravní návěstidlo Eurolight společnosti SRL pro nasazení v různých podmínkách, včetně těch, kde dochází k vysokému dopravnímu zatížení v době dopravní špičky. Nové zařízení také usnadňuje řízení výjimečnějších scénářů. Například takových, kde jsou zahrnuty vodní cesty, přejezdy vlaků nebo pomalu jedoucí vozidla, které by standardní nastavení semaforů nebylo schopno pojmout.

Systém společnosti Urban64intelligent pro dočasné řízení dopravy pro koordinaci vícesměrných toků dopravy a chodců byl vylepšen zavedením výsuvného sloupu, na kterém jsou signály namontovány.

Na veletrhu Traffex bude společnost SRL rovněž prezentovat své nové signály Solar PLUS, jedno z prvních mobilních světelných signalizačních řešení se solární technologií, která umožňuje správcům dopravy realizovat projekty udržitelněji, hospodárněji a bezpečněji. Produkt výrazně prodlužuje cykly baterií, snižuje spotřebu elektrické energie a četnost nutných výměn.

Celý článek najdete na stránkách tti zde.

Inteligentní mobilita zaměřená na lidi: v centru všeho dění
7. 6. 2023

Inteligentní mobilita zaměřená na lidi: v centru všeho dění

Profesor Charles Musselwhite a veterán ITS Richard Harris se v Centru pro dopravu a mobilitu (CeTRaM) na Aberystwythské univerzitě v jižním Walesu společně zaměřili na fascinující a prozíravé téma mobility zaměřené na lidi.