ITS Knihovna
Kontakt

Chcete nás kontaktovat? Napište nám na

Novinky
Společnost Jenoptik získala zakázku od společnosti Transport for Greater Manchester
29. 4. 2024

Společnost Jenoptik získala zakázku od společnosti Transport for Greater Manchester

Zakázka se bude týkat instalace kamer Spec pro měření průměrné rychlosti na 25 trasách v anglickém městě Manchester. Společnost uvedla, že tato dohoda představuje druhou fázi projektu modernizace v této oblasti s cílem podpořit lepší chování řidičů.

V první fázi v loňském roce dodala společnost Jenoptik 90 systémů Vector SR pro měření rychlosti. „Obě smlouvy zahrnují dodávku, instalaci a údržbu řešení po dobu pěti let,“ uvedl Tobias Deubel, vedoucí divize řešení pro inteligentní mobilitu společnosti Jenoptik. „Doprava ve Velkém Manchesteru podniká značné kroky k modernizaci svých opatření v oblasti bezpečnosti silničního provozu, aby se přiblížila vizi nula,“ uvedl. „Jsme hrdí na to, že se na tom můžeme podílet poskytováním technologií a služeb pro měření rychlosti na místě a průměrné rychlosti.“
 
Kamery z obou fází slouží speciálně k dodržování rychlostních limitů a nezjišťují automaticky jiný přestupek. Bylo také zjištěno, že radary pro měření průměrné rychlosti zlepšují kvalitu ovzduší a snižují emise. Společnost Jenoptik tento týden na veletrhu Intertraffic Amsterdam 2024 představí celou řadu svých produktů a služeb.
 
Umístění kamer bylo pečlivě vybráno na základě analýzy provedené společností Transport for Greater Manchester, policií Greater Manchester a společností Jenoptik. „Nezávislá analýza statistik ze silnic, na kterých jsou umístěny kamery pro měření průměrné rychlosti, ukazuje, že tato technologie přispěla ke snížení počtu obětí nehod o polovinu, neboť při nich byl někdo usmrcen nebo vážně zraněn,“ vysvětlil John Piper, obchodní a marketingový ředitel společnosti Jenoptik ve Velké Británii.
 
„Jako městský region pracujeme na přijetí Vize nula, jejímž cílem je eliminovat všechny případy úmrtí a zranění na našich silnicích,“ řekla Dame Sarah Storeyová, komisařka pro aktivní cestování ve oblasti Greater Manchester. „Překračování rychlosti je hlavní příčinou, která stojí za smrtelnými kolizemi, a v letech 2020 až 2022 bylo v Greater Manchesteru v jejím důsledku usmrceno nebo vážně zraněno 598 lidí.“
 
Článek najdete na stránkách ITS International zde.
Obrázek: www.pixabay.com
 

Pokračujte ve čtení

Pilotní studie EU o propojených vozidlech
25. 4. 2024

Pilotní studie EU o propojených vozidlech

Ministr dopravy odpovědný za bezpečnost silničního provozu Jack Chambers T.D. dnes společně s irskou dopravní infrastrukturou (TII) zahájil pilotní program pro technologie propojených vozidel na silnicích, známý také jako Cooperative Intelligent Transport Systems (C-ITS), financovaný EU.