Společnost Hikvision zvyšuje bezpečnost silničního provozu díky inteligentní detekci dopravních přestupků
2. 2. 2023

Dopravní přestupky způsobují negativní následky, od nehod a zranění až po zablokování silnic, které způsobuje dlouhá a frustrující zdržení pro ostatní účastníky silničního provozu. Společnost Hikvision vysvětluje, jak její detekční řešení tyto následky zmírňuje.

S cílem pomoci dopravním orgánům zlepšit dodržování zákonů o bezpečnosti silničního provozu a zajistit co největší bezpečnost účastníků silničního provozu vyvinula společnost Hikvision v rámci svého portfolia dopravních řešení inteligentní řešení pro detekci dopravních přestupků.

Aby více řidičů dávalo pozor a dodržovalo zákony o bezpečnosti silničního provozu, potřebují městské a silniční úřady inteligentní technologická řešení, která odhalí špatnou jízdu a zabrání jí. Inteligentní řešení pro detekci dopravních přestupků společnosti Hikvision s tím může pomoci. Řešení zahrnuje inteligentní dopravní kamery Hikvision, radarové senzory, detektory světelné signalizace, dopravní servery a infrastrukturu dispečinku, které poskytují přehled o dopravních přestupcích v reálném čase v celé silniční síti. Pracují na podpoře čtyř důležitých funkcí v oblasti bezpečnosti silničního provozu:

1. Detekce porušení na křižovatkách
Pomocí kamer Hikvision Intersection Violation, radarových jednotek, přídavných světel a detektorů světelné signalizace mohou úřady odhalit širokou škálu dopravních přestupků, od jízdy vozidel na červenou až po překročení rychlosti a nesprávné použití jízdních pruhů. Upozornění v reálném čase umožňují rychlejší reakce na incidenty, zvýšení bezpečnosti veřejnosti a efektivní postih řidičů, kteří se dopustili přestupku.

1. Detekce přestupků na žlutém poli v křižovatce
Žlutá pole na klíčových křižovatkách nebo úsecích silnic musí být vždy volná, aby byl zajištěn plynulý průjezd. Řešení společnosti Hikvision pro porušování dopravních předpisů umožňuje úřadům okamžitě detekovat vozidla, která vjíždějí do oblastí žlutých polí a zastavují v nich. Tím je zajištěno, že chodci mohou bezpečně přecházet křižovatky a že přístup k důležitým objektům je vždy volný.

1. Detekce porušení předpisů v oblasti „gore“
Termínem oblast „gore“ se v angličtině označuje dopravní značení ve tvaru klínu, které se nachází na výjezdech z dálnic a v místech, kde se silnice spojují. Pomocí řešení Hikvision mohou úřady detekovat vozidla, která tuto zakázanou oblast překročí, což pomáhá regulovat chování řidičů a snižovat riziko srážek vozidel a následných zranění.

1. Detekce nedovoleného parkování
A konečně, systém detekce porušení předpisů Hikvision pomáhá úřadům odhalovat a postihovat nelegální parkování na silniční síti a snižovat tak překážky v provozu a rizika nehod. Toho je dosaženo pomocí rychlostní kopule Speed Dome Hikvision Traffic Network, která obsahuje firemní technologii DarkFighter pro čistý obraz i za velmi slabého osvětlení a v noci.

Všechna zařízení, která tvoří tato řešení, jsou propojena a spravována prostřednictvím systému správy HikCentral. To znamená, že dopravní orgány mohou efektivněji realizovat své činnosti v oblasti postihování přestupků. Díky centralizovanému pohledu mohou také mnohem rychleji odhalovat a reagovat na incidenty, což přispívá k maximální bezpečnosti účastníků silničního provozu.

Chcete-li se dozvědět více o systému detekce porušení předpisů Hikvision a posunout detekci dopravních přestupků na vyšší úroveň, navštivte www.hikvision.com.

Celý článek najdete na stránkách ITS International zde.

Workshop NAPCORE o RTTI
1. 2. 2023

Workshop NAPCORE o RTTI

Prvního února 2023 se konal úspěšný workshop o nařízení v přenesené pravomoci o dopravních informacích v reálném čase (RTTI) pořádaný evropským projektem NAPCORE za podpory nizozemského ministerstva.