Společnost Hayden AI zavedla do své platformy Vision AI automatické vynucování jízdních pruhů pro cyklisty
13. 11. 2023

V roce 2021 bylo v USA vozidly usmrceno 961 cyklistů. Cílem nového řešení je omezit nelegální parkování v cyklopruzích, které ohrožuje cyklisty, kteří musí vjíždět do běžných jízdních pruhů, aby zaparkované vozidlo objeli

Využívá stejný hardware a technologie jako stávající platformy společnosti Hayden AI pro automatizované vynucování jízdních pruhů pro autobusy a autobusových zastávek.

„Města a zastánci cyklistiky po celé zemi nás žádali o řešení, které by zastavilo nebezpečné nelegální parkování v jízdních pruzích pro cyklisty“ říká Chris Carson, zakladatel a generální ředitel společnosti Hayden AI.

Dodává, že „vysoká míra přesnosti“ technologie mobilního vnímání „umožní městům a obcím dosáhnout stejných pozitivních změn v chování řidičů v cyklistických pruzích, jaké jsme zaznamenali v pruzích pro autobusy". Platforma vybavuje vozidla pro kontrolu parkování dopředu namířenými kamerami s umělou inteligencí, které „ve velkém měřítku“ detekují a vynucují porušování pravidel parkování v jízdních pruzích pro cyklisty.

Kalifornie nedávno schválila legislativu, která umožňuje úřadům instalovat kamery na vozidla pro kontrolu parkování za účelem vymáhání porušování předpisů o jízdě v cyklistických pruzích.

„Každý rok je na amerických silnicích usmrceno stále více cyklistů," říká Nicole Brunetová, politická ředitelka organizace Bicycle Coalition of Greater Philadelphia.

„Tato alarmující krize vyžaduje okamžitou akci – současný stav nestačí. Udržování cyklistických pruhů bez nelegálně zaparkovaných vozidel je zásadní pro zvýšení bezpečnosti cyklistů a umožní více lidem zvolit si tento udržitelný, dostupný a cenově přijatelný způsob dopravy. Doporučujeme městům a obcím, aby zvážily kamerové technologie k prosazování nelegálního parkování v cyklistických pruzích.“

Článek najdete na stránkách ITS International zde.

🟡 MDD2023 - Budapešť 8. listopadu 🔵
8. 11. 2023

🟡 MDD2023 - Budapešť 8. listopadu 🔵

📌2. DEN VEŘEJNÉ ZASEDÁNÍ - 09:30 - 11:00 HOD.