Společnost Conduent oznámila systém vymáhání práva pomocí 110 kamer na Kypru
21. 2. 2023

Společnost Conduent oznámila systém vymáhání práva pomocí 110 kamer na Kypru

Společnost Conduent Transportation zavádí na ostrově Kypr program rychlostních kamer a kamer monitorujících průjezd na červenou, aby zvýšila bezpečnost silničního provozu.

Společnost Conduent navrhla a nainstaluje celkem 110 kamerových systémů k vynucování dodržování rychlosti a předpisů pro jízdu na červenou podle rozhodnutí vlády Kyperské republiky a bude toto řešení také udržovat a provozovat.

Tyto systémy, celkem 90 pevných kamer na 30 místech a 20 mobilních kamerových jednotek, bude Kypr využívat také k monitorování předpisů týkajících se bezpečnostních pásů a motocyklových přileb. Partnery projektu jsou společnosti Brink's Cyprus a Vitronic a místní strojírenské a telekomunikační společnosti.

"Zlepšení veřejné bezpečnosti na kyperských silnicích je jednou z klíčových priorit a jsme rádi, že můžeme společně se společností Conduent zahájit první fázi tohoto programu," říká Yiannis Karousos, ministr dopravy, komunikací a prací Kyperské republiky. "Tento nový program podpoří náš cíl snížit do roku 2030 počet smrtelných dopravních nehod o 50 % a vážných zranění také o 50 %."

Nezávislé studie, včetně těch, které citoval Insurance Institute for Highway Safety, prokázaly, že automatizované programy pro veřejnou bezpečnost mohou snížit rychlost a počet nehod a zároveň pomáhají úřadům účinněji prosazovat dopravní předpisy.

Společnost Conduent Transportation oznámila v roce 2021 rozšíření svého podnikání v oblasti zpoplatnění užívání silnic ve Velké Británii a Evropě díky zakázce od společnosti National Highways. Společnost Conduent rovněž poskytuje služby managementu parkování ve Velké Británii a systémy pro výběr a validaci jízdného ve veřejné dopravě pro provozovatele ve Francii, Belgii, Itálii a dalších evropských zemích.

Tento program, který byl spuštěn po pilotním projektu, je důkazem pokračující expanze společnosti Conduent Transportation do Evropy a pomáhá vytvářet chytřejší a bezpečnější města.

Celý článek najdete na stránkách tti zde.

INDRA vyvíjí první platformu mobility jako služby (MaaS) pro šest španělských měst v šesti autonomních oblastech
20. 2. 2023

Nová dopravní platforma MaaS pro několik měst ve Valencii, Valladolidu, Vitorii-Gasteizu, Gijónu, Logronu a Fuenlabradě poskytne občanům celou škálu veřejných a soukromých dopravních prostředků a nízkoemisních zón v jediné integrované aplikaci.