ITS Knihovna
Kontakt

Chcete nás kontaktovat? Napište nám na

Novinky
Rekapitulace webináře Úvod do mobilityDCAT-AP
12. 6. 2024

Rekapitulace webináře Úvod do mobilityDCAT-AP

Skupina NAPCORE Metadata Group uspořádala první webinář o nové specifikaci metadat pro portály s daty o mobilitě s názvem MobilityDCAT-AP.

K webináři se připojilo přibližně 80 účastníků z různých evropských institucí, kteří se dozvěděli o pozadí, technických nástrojích a příkladech implementace specifikace mobilityDCAT-AP a také o úloze DCAT-AP jako základní specifikace metadat.
 
Prezentace si můžete stáhnout zde.  Záznam webináře lze shlédnout zde.
 
Hlavní otázky, které během webináře zazněly, se týkaly případů použití a otázek implementace mobilityDCAT-AP a jeho role v širším ekosystému NAP a portálů s daty o mobilitě.
 
Dále byl zmíněn význam společné metadatové infrastruktury ve vznikajícím ekosystému dat o mobilitě v Evropě.
 
Pracovní skupina děkuje účastníkům za zájem o mobilituDCAT-AP. Vznesené otázky a připomínky jsou pro pracovní skupinu velmi důležité, aby byla specifikace metadat přijatelná a použitelná v oblasti národních přístupových bodů a dalších portálů s údaji o mobilitě.
 
Zájemci jsou rovněž pozváni ke spolupráci na dalším vývoji mobilityDCAT-AP, např. připojením se k repositáři GitHub, který byl zřízen pro údržbu mobilityDCAT-AP.
 
Více informací najdete na stránkách NAPCORE zde.
Obrázek: www.pixabay.com
 

Pokračujte ve čtení

Další využití AI v dopravě: ochrana před řidiči v protisměru
10. 6. 2024

Další využití AI v dopravě: ochrana před řidiči v protisměru

Stefaan Pinck ze společnosti Flir vysvětluje, že termální zobrazování a analýza umělé inteligence představují nejlepší cestu k prevenci smrtelných dopravních nehod.