Projekt Hyperloop má spojit Benátky a Padovu
15. 2. 2024

Projekt Hyperloop má spojit Benátky a Padovu

Hyper Transfer má snížit dopravní zátěž mezi oběma italskými městy – ovšem pokud v případě, že bude vybudován.

Společný podnik v Itálii plánuje vytvořit hyperloopové spojení – dopravní systém na bázi trubek – mezi dvěma městy na severovýchodě země. Časový plán dokončení není uveden, ale „hypertransfer“ by měl jezdit z Mestre, které leží na pevnině, přes vodu od slavného ostrovního města Benátky, a Padovy, která je vzdálená asi 50 km.

Společnosti Hyperloop Transportation Technologies, Webuild a Leonardo vytvořily konsorcium s názvem Hyper Builders, které vyhrálo výběrové řízení italského provozovatele regionálních dálnic, společnosti Venetian Motorway Concession (CAV).

První fází je studie proveditelnosti, po níž následuje „fáze podrobného návrhu a inženýrství a následná závěrečná fáze výstavby, testování a certifikace. Společnosti tvrdí, že projekt „sníží intenzitu dopravy, zkrátí tradiční dopravní časy a spotřebu energie, zlepší bezpečnost silničního provozu a posílí propojení mezi dopravními systémy a inteligentními městy v dané oblasti“.

Součástí společného podniku jsou také společnosti Rina a Hyperloop Italia – držitel licence HyperloopTT v Itálii.
„Je to okamžik, na který HyperloopTT čeká již od roku 2013,“ říká Andrés de León, generální ředitel společnosti HyperloopTT.  „Děkujeme italské vládě, regionu Veneto a společnosti CAV za jejich vizi a závazek k udržitelným inovacím. Spolupracovali jsme s nejlepšími strojírenskými a dopravními společnostmi na světě, které navíc mají v regionu hluboké kořeny. Těšíme se, že tento systém, první z mnoha hyperloop systémů, zrealizujeme právě my.“

Zach Zhang, ředitel společnosti HyperloopTT a investor rizikového kapitálu ze Silicon Valley, řekl: „Neinvestujeme pouze do technologického zázraku, ale také do lidí, kteří vytvářejí budoucnost udržitelného a efektivního cestování.“

Bibop Gresta, zakladatel a generální ředitel společnosti Hyperloop Italia, ji označil za „ekologickou revoluci ve vysokorychlostní dopravě“.

Článek najdete na stránkách ITS International zde.

RATP Dev dokončuje automatizaci linky číslo 4 pařížského metra
13. 2. 2024

RATP Dev dokončuje automatizaci linky číslo 4 pařížského metra

Automatizace čtvrté linky v Paříži provedená společností RATP Dev a financovaná společností Ile-de-France Mobilités zlepšuje bezpečnost a služby pro 700 000 cestujících, kteří denně dojíždějí do práce, a představuje významný pokrok v městském dopravním systému.