One.network poskytuje řidičům nákladních vozidel údaje o pracovních zónách prostřednictvím služby Drivewyze
3. 3. 2023

Společnost One.network oznámila, že navázala spolupráci se společností Drivewyze, aby mohla řidičům nákladních vozidel poskytovat informace o pracovních zónách a uzavírkách jízdních pruhů prostřednictvím upozornění v kabině a zvýšit tak bezpečnost silničního provozu.

Platforma One.network nyní řidičům poskytne "upozornění" na blížící se uzavírky jízdních pruhů a pracovní zóny, což jim umožní zpomalit nebo zvolit alternativní trasu. Díky této platformě mohou státní dopravní úřady spravovat informace o pracovních zónách a uzavírkách jízdních pruhů přímo prostřednictvím aplikace one.network Live Link.

Společná nabídka navíc přináší jako první v oboru výkonnostní reporting o dosahu programu propojených nákladních vozidel a dopadu na chování řidičů, což umožňuje dopravním úřadům přijmout tuto službu jako rozšíření svých státních programů  pro bezpečnosti na dálnicích a pro informování cestujících. Řidiči nákladních vozidel dostávají bezpečnostní upozornění Drivewyze zdarma prostřednictvím sítě partnerů Drivewyze, která je špičkou v oboru a zahrnuje telematická zařízení v kabině a elektronická záznamová zařízení.

Kromě výstrah v kabině mohou vozové parky využívat palubní desku one.network, aby zjistily, kde jsou v následujících hodinách plánovány uzavírky jízdních pruhů. "Toto mapování pomáhá vozovým parkům pracovat s předstihem, zejména v jejich hlavních dopravních pruzích," říká Heath.

Platforma one.network založená na mapách umožňuje agenturám plánovat, schvalovat a řídit přerušení provozu na silnicích ve více jurisdikcích díky standardizaci dopravních dat pomocí kanálů Work Zone Data Exchange (WZDx) a jejich sdílení s třetími stranami, jako jsou poskytovatelé GPS (Google, Waze atd.). Řešení Live Link společnosti také umožňuje úřadům a pracovním četám otevírat a uzavírat jízdní pruhy přímo z pracovní zóny pomocí mobilní aplikace, včetně důležitých informací, jako jsou omezení rychlosti a přítomnost pracovníků.

Celý článek najdete na stránkách TTI zde.

Vstup nových pravidel EU o vyhrazeném vzdušném prostoru pro drony v platnost
2. 3. 2023

Vstup nových pravidel EU o vyhrazeném vzdušném prostoru pro drony v platnost

Od 26. ledna začala platit pravidla EU, která zavádějí vyhrazený vzdušný prostor pro bezpilotní letadla známý jako U-prostor, což provozovatelům umožňuje poskytovat širší škálu služeb.