Nová interaktivní mapa USDOT ukazuje náklady a přínosy ITS v celé zemi
1. 12. 2023

Nová interaktivní mapa USDOT ukazuje náklady a přínosy ITS v celé zemi

Společná programová kancelář pro inteligentní dopravní systémy (ITS JPO) amerického ministerstva dopravy (USDOT) spustila novou funkci mapy pro vizualizaci umístění přínosů, nákladů a získaných zkušeností v oblasti ITS.

Nová mapa s možností vyhledávání umožňuje uživatelům zjistit, kde byly technologie ITS úspěšně implementovány a vyhodnoceny v rámci jejich státu, města, regionu nebo sousední obce – nebo dokonce ve světě. Uživatelé map mohou tyto informace použít také ke zkoumání přínosů, nákladů a zkušeností ITS v místech s podobnými geografickými vlastnostmi nebo například s podobnými klimatickými problémy, jako je sníh a led.

Tato nová funkce mapy uživatelům poskytuje:
  • Umístění přínosů, nákladů a získaných zkušeností s odkazem na původní veřejně dostupný zdroj hodnotící zprávy.
  • Možnost vyhledávání podle klíčového slova, typu obsahu, data zveřejnění, technologie, oblasti cílů a typu výsledku (modelovaný vs. nasazený).
  • Odkazy na referenční architekturu pro kooperativní a inteligentní dopravu (ARC-IT) verze 9.2 typ taxonomie přínosů, nákladů nebo získaných zkušeností.
  • Filtr pro vyhledávání nasazení technologií propojených vozidel podle typu (např. vozidlo-vozidlo, vozidlo-chodec, vozidlo-vše ostatní).

Databáze ITS JPO's Deployment Evaluation Program poskytuje stručné shrnutí přínosů, nákladů a získaných zkušeností v oblasti bezpečnosti, mobility a dopadů na životní prostředí za více než 25 let zavádění technologií ITS.

Webové stránky programu obsahují údaje o rozsahu a povaze zavádění ITS ve veřejném sektoru získané z průzkumů státních a místních úřadů za posledních 20 let. Webové stránky rovněž nabízejí stručné informace, případové studie, vizualizace dat a nástroje pro podporu rozhodování, které slouží jako podpora pro subjekty zvažující investice a zavádění ITS.

Článek najdete na stránkách tti zde.

Společnost Thales získala zakázku na prodej jízdenek v tchaj–pejském metru
30. 11. 2023

Společnost Thales získala zakázku na prodej jízdenek v tchaj–pejském metru

Firma bude spolupracovat s MiTac Information Technology Corporation v regionu hlavního města Tchaj-wanu.