Ministerstvo dopravy ve Velké Británii zavádí pravidla, která vyžadují audiovizuální informace o trasách v autobusech
3. 4. 2023

Ministerstvo dopravy zavádí ve Velké Británii pravidla, která budou vyžadovat, aby téměř všechny místní autobusové a autokarové linky poskytovaly zvukové hlášení a vizuální zobrazení, které bude označovat trasu a směr, každou nadcházející zastávku a začátek případných odklonů.

Díky tomu bude jízda autobusem přístupnější všem, včetně zdravotně postižených cestujících, dětí a osob, které nejsou příliš obeznámeny s místní autobusovou dopravou.

Na pomoc dopravcům při plnění tohoto nového požadavku uvolňuje Komise 4,65 milionu GBP na financování nejmenších autobusových a autokarových společností. Téměř všechny společnosti budou muset splnit požadavky do října 2026.

V současné době žádné takové požadavky neexistují a tyto cestovní informace poskytuje pouze 30 % autobusů mimo Londýn, což představuje velkou překážku pro všechny, kteří chtějí autobusy využívat. Na mnoha autobusových zastávkách po celé zemi nejsou zobrazeny názvy, které by cestující viděli z autobusu, o to důležitější jsou informace o nadcházejících zastávkách.

Zvuk má být dostupný prostřednictvím indukčních smyček a nová vozidla uvedená na trh po říjnu 2024 musí obsahovat vizuální informace, které jsou viditelné pro uživatele invalidního vozíku cestujícího na místě pro invalidní vozík orientovaném dozadu.

Tuto vládní politiku uvítal výkonný ředitel organizace Guide Dogs Tom Wright CBE, který uvedl, že z průzkumu této charitativní organizace vyplývá, že více než polovina lidí se ztrátou zraku zmeškala zastávku kvůli nedostatku audiovizuálních informací.

Celý článek najdete na stránkách Bus-News zde.

Transurban osvětluje tunel, aby řidičům pomohl zrychlit jízdu
31. 3. 2023

Transurban osvětluje tunel, aby řidičům pomohl zrychlit jízdu

Strmý výjezd z tunelu Burnley způsobuje přetížení širší silniční sítě v Melbourne