Mezinárodní asociace veřejné dopravy (UITP) pořádá v prvním pololetí roku 2023 zajímavé kurzy
12. 4. 2023

Níže přinášíme nabídku UITP na tři vzdělávací kurzy zabývající se mobilitou, které se uskuteční v nejbližší době.

17. – 27. dubna 2023 Online kurz Cybersecurity in Public Transport
S rostoucí digitalizací veřejné dopravy jsou kybernetické hrozby stále aktuální. Sítě veřejné dopravy musí zajistit, aby byly na kybernetické hrozby připraveny. Kybernetická bezpečnost je zásadní pro ochranu IT systémů před nehodami, ať už náhodnými, nebo úmyslnými. Problém je technického rázu, ale řešení je technické jen částečně. Tento vzdělávací kurz poskytne účastníkům hluboké pochopení toho, jak řešit kybernetická rizika na základě následujících tří pilířů:
  • Lidé: Lidé jsou často zodpovědní za většinu bezpečnostních zranitelností (chyby a neznalost, nemluvě o zlých úmyslech), ale jsou také největší obrannou linií. Nejdůležitějším pilířem je vytvoření kultury povědomí a zajištění možností školení pro všechny profily zaměstnanců.
  • Zásady + postupy: Lidé musí být podporováni politikami a postupy vhodnými pro daný účel a musí mít podporu i na úrovni představenstva.
  • Fyzická ochrana: Jedná se o "nejsnadněji" proveditelný prvek, který zahrnuje řadu vrstev technické ochrany.

17. – 19. dubna 2023 Singapore: Transit Oriented Development
Kurz bude třídenní a bude zahrnovat výuku v učebně, mezinárodní případové studie a technickou návštěvu. Níže jsou uvedeny oblasti, kterými se bude kurz zabývat:
  • Plánování městské mobility a dopad na města
  • Souvislost mezi plánem rozvoje měst a plánováním dopravy
  • Příklady integrace městského a dopravního plánování
  • Tranzitně orientovaný rozvoj a vliv využití území na využívání a provoz veřejné dopravy
  • Navrhování dopravní (silniční) infrastruktury ve prospěch veřejné dopravy
  • Monocentrický a polycentrický rozvoj a vliv na dopravu
  • Plány udržitelné městské mobility (SUMP) a rozdíl oproti běžnému dopravnímu plánování
  • Změna myšlení s cílem vytvořit města vhodná k životu a dostupná pomocí SUMP
  • Podpora využívání veřejné dopravy prostřednictvím lepších zařízení pro pěší a cyklisty
  • Řízení mobility a poptávky

4. – 11. května 2023 Online kurz Electromobility in Public Transport
Tento kurz obsahuje 9 interaktivních online sezení, na kterých:
  • Představí vám elektrické řešení, různé typy technologií a porovná jejich výhody a nevýhody.
  • Umožní vám pochopit, jak získat hodnotu z elektrických autobusů, elektromobilů nebo jiných druhů dopravy s ohledem na jejich ekonomickou, environmentální a společenskou proveditelnost.
  • Pomůže vám plánovat elektrifikaci, která je všeobecně považována za životaschopnou strategii pro snížení závislosti na ropě a dopadu dopravy na životní prostředí
  • Poučíte se ze zkušeností, jak zavádět a provozovat elektrická řešení ve městě
  • Pochopíte důsledky pro provoz a infrastrukturu
  • Získáte informace o zavádění a provozu elektrických dopravních prostředků
  • Získáte informace o infrastruktuře pro elektromobilitu
  • Budete diskutovat o výkonnosti elektrického řešení s praktickou aplikací během našeho specializovaného workshopu
  • Poslechnete si osvědčené postupy z celého světa

Více informací o cenách kurzů a možnostech registrace, ale také o dalších kurzech najdete na stránkách UITP zde.

Jenoptik pomáhá společnosti StarTraq zpracovávat přestupky řidičů v Austrálii
11. 4. 2023

Jenoptik pomáhá společnosti StarTraq zpracovávat přestupky řidičů v Austrálii

Stát Victoria zavedl kamery pro řidiče, kteří se rozptylují používáním telefonu za jízdy.