Île-de-France Mobilités rozšiřuje služby přepravy na vyžádání
23. 10. 2023

Île-de-France Mobilités rozšiřuje služby přepravy na vyžádání

Společnost Île-de-France Mobilités v rámci svého úsilí o zajištění dostupnějších dopravních řešení pro komunity s nedostatečným počtem cestujících rozšířila svou službu přepravy na vyžádání (TàD) a nyní poskytuje 41 služeb TàD v různých regionech.

Společnost Île-de-France Mobilités oznámila, že rychle rozšiřuje své regionální služby dopravy na vyžádání (TàD) a poskytuje tak obyvatelům různých oblastí regionu Île-de-France dostupnější a efektivnější možnosti přepravy. V rámci této iniciativy byly vytvořeny nové služby a vylepšeny stávající služby, jejichž cílem je uspokojit rozmanité potřeby obyvatel žijících daleko od urbanizovaných dopravních sítí v oblasti mobility.

Celkem 41 spojů TàD nyní obsluhuje různé regiony Île-de-France. Služba již přepravila více než milion osob, což představuje rostoucí posun směrem k dostupnějším dopravním řešením pro regiony s nedostatečnou obslužností.

Valérie Pécresse, prezidentka společnosti Île-de-France Mobilités, uvedla: „Revoluce v dopravě není jen o nových vlacích a metru, ale také o vytvoření nové veřejné služby, řešení mobility na okrajových předměstích a ve venkovských oblastech. A to funguje! Bylo vytvořeno již 41 služeb dopravy na vyžádání a vše je na dobré cestě, aby v příštích letech přibyly další.“

Společnost Île-de-France Mobilités vyvinula regionální službu TàD, aby uspokojila poptávku po řešeních mobility v oblastech, kde tradiční veřejná doprava, jako jsou autobusy nebo autokary, nemusí být vhodná. TàD doplňuje stávající dopravní síť tím, že nabízí služby, které pomáhají obyvatelům dostat se na nádraží, autobusové linky a do základních zařízení, jako jsou nemocnice, nákupní centra, kulturní zařízení a další.

Celý článek najdete na stránkách Intelligent Transport zde.

Společnost Kapsch TrafficCom podepsala smlouvu s německými Autobahn na C-ITS v hodnotě 7 milionů eur
19. 10. 2023

Smlouva zahrnuje dodávku 1 200 stanic ITS u silnic, které umožní zasílání zpráv v pracovních zónách.