GreenRoad a Stratio spolupracují na řešení problémů v oblasti bezpečnosti řidičů veřejné dopravy a prediktivní údržby
22. 11. 2023

Integrované řešení podporuje bezpečné a ekologické návyky řidičů, které snižují náklady na údržbu a nehody, minimalizují spotřebu paliva a emise, prodlužují dobu nabíjení elektromobilů a pomáhají provozovatelům nabízet služby, kterým cestující důvěřují.

GreenRoad Technologies, lídr v oblasti telematiky bezpečnosti vozového parku a řízení chování řidičů, a Stratio, průkopník prediktivní údržby, spojily své síly, aby dopravním vozovým parkům přinesly nejlepší řešení založené na umělé inteligenci pro optimalizaci bezpečnosti řidičů a stavu vozidel, což jsou klíčové faktory, které ovlivňují rizika vozového parku, provozní náklady a spolehlivost služeb.

Integrované řešení nabízí změnu paradigmatu. Doposud bylo chování řidičů a stav vozidel řízeno pomocí samostatných telematických systémů, přičemž korelace mezi těmito problémy vozového parku byly analyzovány ručně. Kombinací technologie GreenRoad založené na hlubokých datech a prediktivních poznatků o údržbě společnosti Stratio umožňuje řešení prediktivní 360o přístup, který identifikuje nebezpečné chování řidičů a předvídá mechanické poruchy dříve, než naruší provoz vozového parku. Výsledkem je, že vozové parky mohou podnikat proaktivní kroky, které zajistí bezpečnější řidiče a vozidla a zároveň udrží jejich služby v provozu podle plánu.

Díky zlepšení bezpečnosti a provozu údržby mohou provozovatelé snížit počet nehod, snížit náklady na nouzové opravy, vyhnout se pokutám za nedodržování předpisů a zvýšit produktivitu údržby. Kromě toho, když si řidiči osvojí plynulejší a ekologičtější jízdní návyky, může vozový park prodloužit dojezd baterií elektromobilů a/nebo snížit spotřebu paliva a emise a zároveň podpořit co nejhladší zákaznickou zkušenost.

Integrované řešení poskytuje zpětnou vazbu a zapojení řidičů v reálném čase, které podporuje bezpečné a ekologické jízdní návyky, a zároveň spouští prediktivní upozornění na stav vozidla v reálném čase. U elektromobilů poskytuje řešení přehled o stavu nabití, přičemž případné problémy jsou zvýrazněny na živé mapě. Systém poskytuje komplexní KPI a analýzu bezpečnosti vozového parku napříč celým vozovým parkem z centrálního ovládacího panelu. Nabízí úplný přehled o podrobném výkonu a sledování každého řidiče a vozidla, stejně jako automatické plány údržby a servisní plány založené na počtu ujetých kilometrů.

Společnost GreenRoad je celosvětovým lídrem v oblasti digitální telematiky bezpečnosti vozového parku a řízení chování řidičů, který poskytuje možnosti 100 vozovým parkům v 70 zemích, včetně společností Arriva, Stagecoach, Metroline, Go-ahead, First Bus, Kelsian Group a dalších. Řešení prediktivní údržby společnosti Stratio založené na umělé inteligenci důvěřují někteří z největších světových dopravců, včetně společností Keolis, RATP, Transdev, Ford, Arriva, Go-Ahead a dalších.

Celý článek najdete na stránkách Bus News zde

Letiště Stavanger v Norsku nabízí svým zákazníkům zážitek z parkování s průvodcem
21. 11. 2023

Letiště Stavanger, Sola, je největší mezinárodní letiště obsluhující oblast Stavangeru v Norsku. Letiště bylo oficiálně otevřeno v roce 1937 a stalo se tak prvním civilním letištěm v zemi.