FALLING WALLS LAB CZECH REPUBLIC
14. 6. 2023

FALLING WALLS LAB CZECH REPUBLIC

Jedná se o mezinárodní soutěž, jejímž cílem je posílit generaci nastupujících vědců a inovátorů.

Cílem je propagovat výjimečné myšlenky a globálně propojovat nadějné vědce a podnikatele ze všech oblastí. Účastníci prezentují anglicky svůj výzkumný záměr, byznys plán nebo občanskou iniciativu publiku a odborné porotě. Čas určený k prezentaci byl stanoven na 3 minuty

Každý rok jsou akademické instituce po celém světě vyzvány k tomu, aby uspořádaly ve svých zemích soutěž Falling Walls Lab. Ta ukazuje kvalitu, diverzitu a přesvědčivost inovativních myšlenek v dané zemi.  Autor vítězné prezentace vyhrává cestu do Berlína na celosvětové finále Falling Walls Lab, které se každoročně koná 7. listopadu. Kolem stovky finalistů z celého světa zde představuje své projekty před vysoce uznávanou porotou. Tři vítězové berlínského finále obdrží titul Falling Walls Young Innovator of the Year, finanční odměnu a příležitost představit svůj projekt na konferenci Falling Walls Science Summit.

Mezinárodní síť Falling Walls zahrnuje proslulé akademické instituce z více než 60 zemí. Stanford University, ETH v Curychu nebo  University of Tokyo jsou jen jedněmi z mnoha.

Za Faling Walls Lab v České republice stojí jako hlavní organizátor Národní technická knihovna ve spolupráci s Velvyslanectvím Spolkové republiky Německo v Praze, DAAD (Něměcká akademická výměnná služba), společností xITEE, agenturou Czechinvest, Kontaktní kanceláří Svobodného státu Sasko a Zastoupením Svobodného státu Bavorsko. Akademickými partnery jsou: Technická univerzita v Liberci, Univerzita Karlova, CEITEC Vysokého učení technického v Brně a České vysoké učení v Praze.

Podmínky účasti:
Nezáleží na tom, co studuješ nebo kde pracuješ, pro nás je důležitý tvůj nápad! Všechny jsou vítány!
Hlavní kritéria pro účast:
  • věk 18+
  • pokud máš titul bakalář, můžeš se účastnit do 10 let od jeho získání
  • pokud máš titul magistr, můžeš se účastnit do 7 let od jeho získání
  • pokud máš  titul PhD, můžeš se účastnit do 5 let od jeho získání​
  • pokud jsi VŠ student nebo Postdoc, tak se můžeš přihlásit také
  • pokud jsi v minulých letech prezentoval na Falling Walls Lab, rádi tě uvidíme v publiku!

Přihlašování probíhá přes  https://www.falling-walls.cz/,  kde najdeš i přesné podmínky účasti.

Uzávěrka přihlášek Falling Walls Lab Czech Republic je 30. 6. 2023

Více informací v češtině najdete zde a v angličtině zde.

Mýtné Worldline chce zvrátit dopravní zácpy v Lille
13. 6. 2023

Mýtné Worldline chce zvrátit dopravní zácpy v Lille

Iniciativa, která si klade za cíl změnit návyky francouzských řidičů na dálnici A1 a A23