Drivewyze spouští službu, která pomáhá státním ministerstvům dopravy zlepšit bezpečnost nákladních vozidel
22. 1. 2024

Společnost Drivewyze spustila službu Drivewyze Free, která poskytuje aktualizace v reálném čase pomocí telematických zařízení, tabletů a chytrých telefonů přímo do kabiny řidičů užitkových vozidel, čímž zvyšuje bezpečnost.

Studie NHTSA ukázala, že nehody na mezistátních komunikacích představují téměř 30 % všech kolizí a mnoho z nich jsou sekundární incidenty, kdy nákladní nebo osobní automobil zezadu narazil do vozidla, které bylo v koloně po původní nehodě. Čtyřicet šest procent sekundárních nehod se stalo více než hodinu po původní nehodě.

Drivewyze spolupracuje s jednotlivými státními dopravními a donucovacími orgány na řešení tohoto problému tím, že poskytuje upozornění na náhlá a neočekávaná zpomalení podél koridorů pro nákladní dopravu v zúčastněných jurisdikcích.
"Předběžné upozornění na trasy, kde dochází k náhlému nebo neočekávanému zpomalení dopravy, dává řidičům kamionů čas na přípravu," říká Brian Heath, generální ředitel společnosti Drivewyze. "V Severní Karolíně, kde jsme spolupracovali s ministerstvem dopravy Severní Karolíny, studie zjistily, že 70 % řidičů, kteří obdrželi upozornění, zpomalilo před událostí. A toto zpomalení bylo výrazné - v průměru o 11 km/h oproti 2 km/h u kontrolní skupiny.

"Zprávy doručené přímo ve vozidle, kde a kdy je řidiči nejvíce potřebují, ukazují sílu technologie propojených nákladních vozidel, která pozitivně ovlivňuje chování řidičů. Máme například údaje, které ukazují, že při přiblížení k oblasti s vysokou mírou převrácení naše upozornění snížila rychlost v průměru o 7,3 mil v hodině u těch, kteří jedou o více než 5 mil v hodině nad povolenou rychlostí. To je výrazný rozdíl a příklad síly zpráv v kabině pro zlepšení chování řidičů a bezpečnosti na dálnici."

Společnost Drivewyze provozuje největší síť propojených nákladních vozidel v Severní Americe s více než 125 partnery z řad poskytovatelů telematických služeb a největší multiplatformní nasazení softwaru v kabině, který je neustále k dispozici, v odvětví nákladní dopravy.

V současné době mohou sady zpráv v reálném čase obsahovat varování před náhlým a neočekávaným zpomalením, virtuální bezpečnostní značky a veřejné nouzové vysílání. Očekává se, že program Smart Roadways se bude rozrůstat a v blízké budoucnosti oznámí svou účast další dopravní agentury.

Celý článek najdete na stránkách ITS International zde.

APCOA otevírá své nejnovější centrum městské mobility v Sheffieldu
17. 1. 2024

APCOA otevírá své nejnovější centrum městské mobility v Sheffieldu

APCOA otevírá své nejnovější centrum městské mobility v Sheffieldu Společnost APCOA tento týden oficiálně zahájila provoz svého nejnovějšího centra městské mobility na vícepodlažním parkovišti The Moor na Eyre Street v Sheffieldu.