Byla podepsána smlouva s firmou Q-Free na řízení dopravních signálů v Severní Karolíně za 1,5 milionu dolarů
13. 12. 2023

Firma uvádí, že 600 jednotek 2070LX ATC vyrobených v USA bude dodáno do 60 dnů.

Společnost Q-Free získala od ministerstva dopravy Severní Karolíny zakázku v hodnotě 1,5 milionu dolarů na dodávku 600 ovladačů ATC 2070LX. Společnost uvedla, že jednotky, které mají být dodány do 60 dnů, budou fungovat ve spojení s jejím softwarem Maxtime pro řízení křižovatek, který loni získal licenci od amerického státu.

Řídicí jednotky ATC jsou nejnovější generací hardwaru, který řídí dopravní tok na signalizovaných křižovatkách. Společnost Q-Free uvedla, že nabízejí vynikající výkon, spolehlivost a flexibilitu pro širokou škálu aplikací na jediném zařízení – od adaptivního řízení signalizace po prioritu tranzitní signalizace a technologii propojených vozidel.

Podle Steva Magera, výkonného viceprezidenta společnosti Q-Free pro prodej ve městech, společnost Q-Free vyrábí a dodává ovladače ATC v USA, což jí umožňuje splnit zrychlený harmonogram dodávek v Severní Karolíně.

Společnost Q-Free se sídlem v norském Trondheimu je již silně zastoupena v oblasti řízení dopravy v Severní Karolíně a dodává řadu inovativních a udržitelných řešení pro inteligentní dopravní systémy. „Společnost Q-Free si v Severní Karolíně vybudovala kulturu spolupráce, od cloudově hostované celostátní služby ATMS až po projekty měření nájezdů a instalace řadičů“, vysvětlil Mager.

Společnost Q-Free je silným zastáncem interoperability. Prodala více než 40 000 jednotek v Severní Americe, včetně celostátních kontraktů v Georgii, Oregonu, Wyomingu a Coloradu.

Článek najdete na stránkách ITS International zde.

Britská vláda disponuje finančními prostředky ve výši 5,3 milionu liber na zlepšení dostupnosti železnice
12. 12. 2023

Vláda Velké Británie vyčlenila 5,3 milionu liber na průkopnické železniční projekty, které zlepšují přístupnost pomocí živých hlášení s umělou inteligencí pro cestující se sluchovým postižením a inovativní technologie QR kódů.