Inteligentní systém BE-MOBILE plánuje dopravu při přípravě olympijských her 2024
6. 9. 2021

Společnost Be-Mobile vytvoří aplikaci pro globální řešení pro řízení logistických toků při výstavbě olympijské vesnice pro olympijské hry v Paříži v roce 2024. Odhadem 400 nákladních vozidel, která budou každý den projíždět Paříží, bude po celé trase řízeno tímto systémem pro správu vozového parku.

Solideo, veřejnoprávní organizace, která bude realizovat infrastrukturu pro olympijské hry v Paříži v roce 2024, pověřila v květnu 2021 francouzskou společnost Mobility by Colas organizací logistických toků "poslední míle" pro její výstavbu. Byla požádána, aby pracovala se systémem, který bude řídit dopravu na staveništích, aby nedocházelo k dalšímu přetížení již tak rušného centra Paříže. Společnost Mobility by Colas si vybrala společnost Be-Mobile se sídlem v Gentu, která do globálního řešení přidala svůj systém pro správu vozového parku a aplikaci pro doprovod řidičů.

Každá stavební firma podílející se na výstavbě olympijské vesnice bude požádána o spolupráci s aplikací Truckmeister, která bude zodpovědná za komunikaci mezi platformou Mobility by Colas a řidičem nákladního vozidla. Truckmeister bude poskytovat podrobný přehled o vozidlech pohybujících se po vybraných trasách a bude poskytovat informace o jejich poloze, rychlosti a směru jízdy. Tyto informace poskytnou spolehlivý přehled o tom, kde se nákladní vozidla nacházejí, a budou doplněné o další Floating Car Data o celkové dopravní situaci na celé silniční síti.

Kamiony jsou před vjezdem do Paříže nejprve nasměrovány na čekací parkoviště. Jsou instruovány, kdy mají z tohoto parkoviště, aby stihly svůj časový interval v olympijské vesnici. Kamiony vjíždějí do olympijské vesnice po třech až pěti pečlivě vybraných trasách, což minimalizuje dopad na ostatní dopravu. Časy jízdy po jednotlivých trasách jsou rovněž zobrazeny na digitálních tabulích na čekacím parkovišti. V ideálním případě všichni přijíždějí a odjíždějí přesně ve správný čas a snaží se o dokonale promazaný stroj.

Celý článek v originále najdete na stránkách ERTICO zde.

Projekt Endeavour končí jízdami cestujících v autech bez řidiče
31. 8. 2021

Projekt Endeavour končí jízdami cestujících v autech bez řidiče

Projekt Endeavour ukončil svou demonstraci autonomních vozidel (AV) v několika městech a v Londýně zahájil jízdy pro cestující z řad veřejnosti.