ITS Knihovna
Kontakt

Chcete nás kontaktovat? Napište nám na

Mapa rozmístění C-ITS


 

mapa2.JPG


DT0

Již existující projekt implementace C-ITS systémů („MIRUD“) na pražském okruhu (D0) a malých úseků dálnic D5 a D1
Tato zařízení jsou považována za základní kámen pro fungování dalších fází projektů (DT1 a DT3), protože Ředitelství silnic a dálnic pro zajištění jejich provozu vybudovalo tzv. C-ITS back office (centrální prvek celého systému, koordinuje se zde většina dat, která se dále distribuují do C-ITS prvků na nižší úrovní nebo do dopravních řídících center). Za účelem zvýšení pokrytí a přístupnosti služeb byly tyto úseky vybaveny technologií ITS G5, které spolupracují se stávající LTE technologiemi.
 

DT1

Brněnská aglomerace
Služby C-ITS budou postaveny na hybridní komunikaci. Ředitelství silnic a dálnic je odpovědné za instalaci technologií ITS G5. Služby založené na mobilní síti LTE bude poskytovat mobilní operátor O2 Czech Republic. Projekt pokryje část dálnice D1 podél vybraných hlavních cest vedoucích do Brna.


DT2

Město Brno
Společnost Brněnské komunikace (BKOM) rozmístí systémy ITS G5. Operátoři O2 Czech Republic a T-Mobile Czech Republic poskytnou služby postavené na technologii LTE. C-ITS služby budou poskytovány pomocí hybridního ITS G5 / LTE systému. Technologie budou rozmístěny na vybrané městské silnice tak, aby navazovaly na hlavní silnice vybavené C-ITS technologiemi v rámci projektu DT1.
 

DT3

Dálnice D1, D5, D11 a I/52 / D52
Ředitelství silnic a dálnic vybaví úseky C-ITS technologiemi postavených na standardu ITS G5. Služby založené na mobilní síti LTE budou poskytovat mobilní operátoři O2 Czech Republic a T-Mobile Czech Republic. V rámci projektu budou testovány nové telekomunikační služby jako LTE-V a LTE-B. C-ITS služby budou poskytovány prostřednictvím hybridních technologií ITS G5 / LTE (nebo/a LTE-V, LTE-B). Pilotní projekt pokryje C-ITS technologiemi vybrané úseky dálnice D1, D5 a D11, díky kterým se napojí na mezinárodní C-ITS koridor spojující města Rotterdam, Frankfurt nad Mohanem a Vídeň.
 

DT4

Implementace C-ITS systémů v rámci veřejné hromadné dopravy ve městech Ostrava a Plzeň
Dopravní podnik Ostrava a.s. a Plzeňské městské dopravní podniky jsou společně se společností INTENS Corporation odpovědné na rozmístění ITS G5 technologií. Mobilní operátoři O2 Czech Republic a T-Mobile Czech Republic poskytnou služby založené na technologii LTE. C-ITS služby budou založeny na hybridním ITS G5 / LTE systému. V rámci projektu se pokryjí vybrané ulice a části měst C-ITS systémy a otestují se vybrané příklady možného využití.
[leaflet-geojson src=https://c-roads.cz/croads/wp-content/uploads/maps/pardubice_area.json]
 

DT5

Železniční přejezdy
Společnost Správa železniční dopravní cesty spolu s projektovým partnerem společnostní AŽD Praha vybaví dva vybrané železniční úseky v Pardubickém kraji C-ITS technologiemi. Služby založené na technologii LTE poskytnou mobilní operátoři O2 Czech Republic a T-Mobile Czech Republic. Služby C-ITS budou poskytovány prostřednictvím hybridního ITS G5 / LTE systému. Železniční přejezdy budou vybaveny zabezpečovacími systémy, přičemž jeden přejezd je vybaven závorami a druhý ne.