ITS Knihovna
Kontakt

Chcete nás kontaktovat? Napište nám na

Transport Scotland: Audioaplikace Text to Speech pro uživatele v nákladní dopravě

Název projektu  anglickyTransport Scotland: Text to Speech App for Freight Users

Popis projektu
V návaznosti na úspěšnou demonstraci schopnosti převodu textu na řeč společnost Transport Scotland rozšířila získané technické znalosti a vyvinula mobilní aplikaci pro zkoušení konceptu skupinou uživatelů. Pro zkoušku byla aplikace vyvinuta pro nákladní dopravu ve Skotsku, protože to umožnilo kontrolované skupině uživatelů otestovat novou aplikaci.

Projekt využil technologii převodu textu na řeč a inteligentní zařízení, aby aktivně poskytoval informace řidičům, aniž by se dotýkali obrazovky nebo na ní četli. Tato technologie byla používána k „čtení“ událostí a zpráv VMS v blízkosti vozidla.

Byla vyvinuta demonstrace konceptu, zahájená 2012/2013, a poté proběhl zkušební provoz. Součástí zkušební verze byla mobilní aplikace určená speciálně pro uživatele nákladní dopravy, která byla distribuována prostřednictvím skupiny uživatelů nákladní dopravy. To umožnilo kontrolované skupině používat aplikaci a poskytovat zpětnou vazbu. Po úspěšném pokusu byla uvedena na trh mobilní aplikace Traffic Scotland v roce 2014. Ikony fotoaparátu lze umístit na mapu, aby bylo možné prohlížet snímky z kamer stejným způsobem jako informace o událostech. Tyto obrazy ve vztahu k informacím o událostech mohou být prozkoumány před řízením vozidla, aby se napomohlo při rozhodování, kterou trasu zvolit. Vzhledem k tomu, že zkušební verze aplikace byla spuštěna v březnu 2013, byla staženo 2989 krát vytvořením 18864 zvukových souborů; zpětná vazba uživatelů je důležitou součástí projektu a v současné době se shromažďuje pro hodnocení a řízení budoucích vylepšení. Aplikace byla původně zkušební pro skupinu uživatelů nákladní dopravy na síti Transport Scotland. To bylo rozšířeno na všechny uživatele a byly přidány další funkce (CCTV LEVs ERTs, zvýšený dosah), s dalšími plánovanými vylepšeními. Jedná se o relativně levné řešení, které vychází z nových technologií a spolupracuje s různými uživateli informačních služeb Traffic Scotland. Systém poskytuje uživatelům řadu výhod, zejména zajištění bezpečného přístupu k informacím na cestě v reálném čase. Služba obsahuje funkci určování polohy, která umožní uživatelům přijímat automatické upozornění na události v jejich okolí prostřednictvím zvukového oznámení. Jak uživatelé cestují, služba sleduje jejich polohu a provádí pravidelná vyhledávání všech událostí, které se objeví v jejich oblasti. Služba nahlas čte informace uživatelům.

Hlavní výhody systému:
  • Uživatelé mají bezpečný přístup k informacím v reálném čase během cesty
  • Funkce, která umožňuje uživatelům přijímat automatické výstrahy události v jejich okolí prostřednictvím oznámení pomocí audio vstupů
  • Relativně levné řešení

Zkoušení a další vývoj ukázaly, že je možné začlenit technologii do provozních aplikací RTTI a SRTI.Zařazení projektu:
Prioritní oblast II.
Podpoří prioritní akci EU
  • b)
  • c)
Odpovědnost  Transport Scotland
Harmonogram 2012 - 2014